خانه / آلبوم معرفی آثار کودکانه / مشاهده پدیده های ساده علمی با یک شیشه آب محمد ساجد

مشاهده پدیده های ساده علمی با یک شیشه آب محمد ساجد

گرداب در بطری:

در یه شیشه نصفه بیشتر اب میریزیم و یه مقداری هم مایع ظرفشویی ریخته و درش بسته و هم میزنیم مایع ظرفشویی در اب باعث میشود ما حرکت امواج اب را ببینیم.

مشاهده پدیده های ساده علمی با یک شیشه آب

 

رقص دانه های ذرت:

در یه شیشه نصف بیشتر اب ریخته دو قاشق غذاخوری جوش شیرین میریزیم اونقدر هم.میزنیم.تا خوب حل شود میتونیم رنگ خوراکی هم بریزیم اما کم رنگ بعد شش قاشق سرکه هم اضافه میکنیم و چند دانه ذرت خام هم در شیشه انداخته شاهد رقص ذرتها باشیم.

اگه خوب بالا و پایین نرفتن شاید سرکه کم ریخته شده نسبت به اب یه کم سرکه را بیشتر کنن.

مشاهده پدیده های ساده علمی با یک شیشه آب

 

مشاهده پدیده های ساده علمی با یک شیشه آب

رقص نمکها و روغن:

اب را در شیشه ریخته بعد رنگ خوراکی بعد روغن و بعد نمک

روغن سبک.هست و با اب قاطی نمیشودپس روی اب میماند وقتی نمک را اضافه میکنیم نمک سنگین است روغن را با خود به سمت پایین میکشد بعد نمک در اب حل میشود روغن را رها کرده و بعد دوباره روغن به سطح اب برمیگردد.

مشاهده پدیده های ساده علمی با یک شیشه آب

گرداب در بطری: در یه شیشه نصفه بیشتر اب میریزیم و یه مقداری هم مایع ظرفشویی ریخته و درش بسته و هم میزنیم مایع ظرفشویی در اب باعث میشود ما حرکت امواج اب را ببینیم.   رقص دانه های ذرت: در یه شیشه نصف بیشتر اب ریخته دو قاشق غذاخوری جوش شیرین میریزیم اونقدر هم.میزنیم.تا خوب حل شود میتونیم رنگ خوراکی هم بریزیم اما کم رنگ بعد شش قاشق سرکه هم اضافه میکنیم و چند دانه ذرت خام هم در شیشه انداخته شاهد رقص ذرتها باشیم. اگه خوب بالا و پایین نرفتن شاید سرکه کم ریخته شده نسبت به اب یه کم سرکه را بیشتر کنن.   رقص نمکها و روغن: اب را در شیشه ریخته بعد رنگ خوراکی بعد روغن و بعد نمک روغن سبک.هست و با اب قاطی نمیشودپس روی اب میماند وقتی نمک را اضافه میکنیم نمک سنگین است روغن را با خود به سمت پایین میکشد بعد نمک در اب حل میشود روغن را رها کرده و بعد دوباره روغن به سطح اب برمیگردد.

امتیاز کاربران: ۲٫۳۳ ( ۲ رای)
۰ bigtheme

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شش =