خانه / اموزش / بازی های فکری سه تا شش ماهگی ( بخش دوم)

بازی های فکری سه تا شش ماهگی ( بخش دوم)

بازی های فکری سه تا شش ماهگی ( بخش دوم)
در این قسمت، ادامه فعالیت های مناسب برای سنین سه تا شش ماهگی گفته می شود تا مورد استفاده شما قرار گیرد.

بازی های فکری سه تا شش ماهگی

۱) هم صدایی: چهارماهگی احتمالا اولین حروف را کودک شما به زبان می آورد، اصوات را تکرار کنید. اصواتی بسازید و با او صحبت کنید و منتظر واکنش او شوید و سپس ادامه دهید و به این ترتیب او را به حرف زدن تشویق کنید
۲) کنترل دست وپا: در این سنین کنترل دست و پای خود را دارند. بادکنکی در برابرش قرار دهید و او را تشویق به گرفتن کنید و اجازه دهید با فشردن آن، کنترل دستان خود را بیشتر کند. توپ رنگارنگی را در کنار پای او قرار دهید تا با حرکت پای خود آن را جابجا کند. و یا روبان و توپ پارچه ای کوچکی به دست یا پای او ببندید و با حرکت دادن دست و پای خود حرکت توپ یا روبان را تماشا کند.
۳) گرفتن اشیا: توپی یا یک اسباب بازی جالب را در نزدیکی دست یا پای او قرار دهید تا او برای گرفتن آن تلاش کند. دستان او را بگیرید، او تلاش خواهد کرد که سرش را بردارد و اولین قدم برای کنترل بهتر اندام خود را بردارد. بتدریج با گرفتن دستها بلند میشوند. کودک شما بتدریج قادر است با پای خود وسایل را نگه دارد، حلقه ها و یا توپ ها و یا لگوها، اسباب بازیهای مناسبی برای قرار دادن در اختیار کودک برای تقویت پاهای اوست.
۴) پرت کردن اشیا: حدود پنج ماهگی پرت کردن اشیا را یاد میگیرند. توپ های کوچک، لگوهای رنگی، نامزدهای مناسبی برای این بازی است. او اسبای بازی را می اندازد تا ببیند چه بر سر آن می آید و وقتی اسباب بازی را پرت می کند، از بین نمی رود بلکه در جای دیگری حضور دارد.

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 18 =