دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / بازی ها / دبستانی / ۹ ایده برای آرامش کودکان در رویارویی با احساسات شدید

۹ ایده برای آرامش کودکان در رویارویی با احساسات شدید

در رویارویی با احساسات شدید اولین قدم ان است که بدانیم کودکتان چه نیاز دارد که در این رابطه نوشته ای داشته ایم که می توانید آن را برای دریافت آگاهی های بیشتر مطالعه بفرمایید و در نوشته ی دیگری، ۵مرحله برای مدیریت احساسات شدید را به عنوان ابزاری برای والدین و کودکان گفته شد تا بیان احساسات به طریقی اجتماعی و پذیرفته میسر شود.

مرحله پایانی، دادن زمان به خود برای رسیدن به آرامش بود. در نوشته میخواهیم فعالیت هایی را به شما پیشنهاد کنیم که تا کودکان را برای تغییر احساسات شدید به ارامش ترغیب کنیم تا به آنها اجازه تخلیه احساسات به صورتی امن دهیم.

در ادامه پیشنهاداتی برای رسیدن به آرامش و تخلیه احساسات شدید به صورتی امن را بیان می کنیم.

راه حل امن، راه هایی است که کودکان می توانند احساسات شدید خود را بدون آزار خود یا دیگران حل کنند.

  1. بیرون برویدو به توپی ضربه بزنید یا پیاده روی کنید. فعالیت فیزیکی. یک خروجی عالی برای برخورد با احساسات است و طبیعت، یک التیام دهنده. بی نظیر است.
  2. مشت زدن به یک بالش؛ یک راه بی خطر براى خروج بخار هنگامی که مدیریت عصبانیت یا احساسات بسیار ناراحت کننده است.
  3. یک موسیقی گوش دهید یا آواز بخوانید؛ هر کودکی با موسیقی ویژه ای آرام می شود. آن آهنگ آرامش بخش برای کودکتان را می بایست بیابید.
  4. چشمان خود را ببندید و به مکانی آرامی بیاندیشید. یک راه عالی برای آسودگی کودکان است که باید با آنها در زمان هایی این تمرین را داشته باشید. بنابراین آنها خواهند توانست در مواقع رویارویی با احساسات ناراحت کننده از آنها بهره ببرند.
  5. یک نقاشی بکشید؛ کودک خود را تشویق کنید که خلاقیت خود برای بیان نشانه ای آنچه احساس می کند، بهره برد. ” دوست داری تصویری از آنچه احساس می کنی، بکشی؟”
  6. یک نامه یا داستان بنویسید؛ باز هم این ترفند، کودک شما را با یک خروجی خلاقانه برای احساسات تجهیز می کند. ممکن است کودک شما، یک نامه به برادر خود بنویسید و از احساسش حتی می توانید پایانی دیگر طراحی کنید.”
  7. یک کتاب بخوانید؛ راه حلی برای کودکانی است که مطالعه به آنها برای رهایی از سایر حس ها کمک می کند.
  8. با شخصی سخن بگویید؛ من معمولا با مادر یا همسرم صحبت می کنم. کودک من نیز ممکن است به روندی حمایتگری مشابه این برای بیان احساسش نیاز داشته باشد.
  9. تقاضای محبت کنید؛ برخی کودکان با تماس فیزیکی هنگام ناراحتی احساس آرامش و راحتی می کنند.

۹ ایده برای آرامش کودکان در رویارویی با احساسات شدید

نکته پایانی؛ تاثیر گذاری این روش ها به میزان تمرین و پایبندی شما دارد. به همین سبب، پوستری از این روش ها را گذاشته ایم تا چاپ کرده و در قابی روبروی خود داشته باشید تا با یادآوری این روش ها، در نهان شما کاملا درونی شود و کودک شما بتواند در مواقع لزوم، آنها را بکار بندد.

پوستر را بواسطه لینک زیر دانلود نموده و از آن استفاده کنید تا مدیریت احساسات بهتری را به کودکتان بیاموزید.

۹-Calm-Down-Ideas-for-Kids-Printable-Poster-from-Childhood-101

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =