دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / بازی ها / دبستانی / ۵ مرحله برای مدیریت احساسات شدید در کودکان

۵ مرحله برای مدیریت احساسات شدید در کودکان

هرگاه از والدین پرسیده می شود، بزرگترین چالش پدر و مادری چیست. صبر و تحمل در بالای لیست قرار می گیرد. ما تلاش می کنیم خودمان را در تمام شرایط آرام نگه داریم. هنگامی که از او کی کار را بارها بخاهیم تا انجام دهد و یا خواستن چیزی به اصرار در بیرون از خانه و یا جیغ کشیدن متوالی و …

اغلب مواردی که کودک ما مشکلی دارد. ما نیز به جای کمک کردن به حل مشکل، کنترل خود را از دست می دهیم. حال آنکه می دانیم کودک ما هر چه انجام می دهیم کودم ما می بیند و می آمزد. بعلاوه کنترل احساسات پر سنین کودکی دشوار است.

اماده بودن برای کمک به کودک در چنین زمان هایی که آنها احساسات شدید و غیرقابل تحمل عصبانیت، ناراحتی، حسادت تا خجالت را تجربه می کنید. یک راه برای کمک به کودک  و خودتان این است که در تمام مدت به طور موثر رفتار کنید. این اموزش اینگونه نیست که به کودم بیاموزید که احساساتش قابل اعتماد یا با اهمیت نیست یا انها باید احساسات خود را پنهان یا سرکوب کند. اما موضوع اینا ست که چطو به انها کمک کنید.راهی قابل قبول اجتماعی برای بیان و ارتباط با احساساتشان بیابند. مهمترین مسپله در این رابطه این است که نباید دیگران را بیازارد.

من ایده، گسترش آرامش با کودم را دوست دارد که در راستای ان می تواند یک برنامه برای رفتار هنگام ناراحتی یا از دست دادن کنترل داشته باشد. به این ۵ مرحله به عنوان یک شروع خیلی خوب فکر کنید.

۵ مرحله برای مدیریت احساسات شدید در کودکان

۵مرحله مدیریت احساسات شدید:

۱)یادآوری به خود که هیچگاه آزاد دیگران پسندیده نیست:

این مطلب خیلی اهمیت دارد که دستوالعمل شفافی پیرامون آنچه پذیرفته و آنچه نیست قرار دهیم. مثلا اینکه نباید به کسی صدمه وارد کند یا وسایل انها را خراب کرد که این شامل ازردن دیگران یا کلمات نیز می شود.

۲)سه نفس عمیف بکشید یا تا ده بشمارید:

به کودک کمک کنید تا دریابد که این احساسات شدید کاملا طبیعی است اما این واکنش یا عمل آنها پاسخ به این احساسات است که ممکن است سبب آزار دیگران می شود و این بخش مهمی از طرح ما برای رسیدن به ارامش است. کشیدن سه نفس عمیق یا شمارش به کودک زمان می دهد تا علامت های اخطار بدن خود ( فشدن دندانها، تپش قلب، …) بشناسد.

هنگامی کهیک برنانمه می ریزیم با کودک خود پیرامون احساسات بدن هنگام عصبانیت صحبت کنید و ایده چند تنفس را معرفی کنید تا خود را اصلاح کند تا بتواند ارتباط بهتری با سایر افراد داشته باشد.

۳) جملات ( چه احساس می کنم) و ( چه دوست دارم رروی دهد)  را بکار برید.

تایید احساسات فرزندتان تصدیق می کند که این احساسات مهم هستند و می گوید که باید رخ دهد تا به باز شدن بحث راه حل مسئه کمک کند. البته، آنچه دوست داریم رخ دهد همواره یک راه حل قابل قبولی برای همه طرفین نیست و می تواند یک درس دشوار برای هر کودکی باشد و آنها نیاز به \شتیبانی برای راه حلی آرامتر که هنگام رویارویی با این احساسات شدید به کار بندد.

۴)  کمک طلبیدن برای یافتن راه حل:

کودکان اغلب به پشتیبانی بزرگسالان برای یدگیری حل مسپله و یافتن راه حل نیاز دارند. به کودک خود اجازه دهید کودک شما دریابد کمک خواستن برای راه حل مسئله، هنگامی که احساس کندقادر به حل مسئله نیست، خوب است. این کانال ارتباطی را باز نگه دارند. هنگامی که دچار مشکل بزرگی با دوستی شدند، می توانند همواره برای راهنمایی به شما رجوع کنند.

۵) به خودتان زمان دهید تا آرام شوید:

به کودک خود اگاهی دهید که یافتن راه حل گاهی به تنهایی کافی نیست و ممکن است همچنان احساس عصبانیت یا ناراحتی کند حتی اگر تمام مراحل بالا را به دقر کافی کار کرده باشد. بهتر است قدم بزنید تا راه حل امن دیگری برای رهایی از این احساسات بیابید. ( در نوشته راه حل هایی برای آرامش چند روش پیشنهاد می شود.)

به عنوان یک بزرگتر، مهم است که به خاطر داشته باشید که این مرحله پیرامون قرنطینه کردن کودک نیست بلکه باید به او فضا داد و او را تا مرحله پایانی اگر نیاز دارد پشتیبانی کرد.

ممکن است این مراحل را فارموش کنید و بعد از مدتی دوباره به مسیر بازگردید. پیشنهاد ما این است که نسخه اماده شده را چاپ کرده و به صورت یک قاب در خانه داشته باشید تا به شما یادآوری کند و این مراحل را به عنوان بخشی از تربیت کودکتان نهادینه کنید.

۵-Steps-to-Managing-Big-Emotions-Printable-Poster

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 3 =