چهارشنبه , اردیبهشت ۵ ۱۳۹۷
خانه / خلاقیت / یک قاب عکس پاییزی زیبا با خمیر نمکی

یک قاب عکس پاییزی زیبا با خمیر نمکی

در این نوشته می خواهیم  یک قاب عکس پاییزی زیبا با خمیر نمکی بسازیم که بسیار ساده و البته جالب است و یک کاردستی خلاقانه مناسب فصل پاییز به شمار می آید.

ابتدا خمیر نمکی را مطابق به صورتی که پیشتر مطالعه نمودید اماده کنید تا برای ساخت مجسمه از آن استفاده کنیم.

این خمیر را می توانید به صورت سفید برای مجسمه سازی و یا بازی بچه ها استفاده کنید و یا با چند قطره رنگ خوراکی آن را رنگ بزنید تا خمیرهایی در رنگ ها گوناگون داشته باشید.

پس از اماده شدن خمیر، آن را به رنگ های نارنجی و قرمز رنگ زدیم و سپس از روی الگوهای برگ ها گوناگون پاییزی شکل برگ را از خمیر در آورید.

 یک قاب عکس پاییزی زیبا با خمیر نمکی

 

با فشردن برگ برای برش اطراف آن، طرح رگبرگ ها نیز روی خمیر بوجود می آید. اگر این رگبرگ ها چندان مشخص نبود می توانید از یک چاقو یک بار مصرف برای شکل دادن به آنها استفاده کنید.

 یک قاب عکس پاییزی زیبا با خمیر نمکی

 

برگ ها را در کناری قرار دهید تا خشک شوند. حال نوبت به رنگ آمیزی قاب ها و برگ ها است. ممکن است در زمان خشک شدن رنگ برگ ها کمرنگ شده باشد. بنابراین اگر دوست داشتید دوباره برگ ها و قاب ها را با رنگ گواش یا رنگ اکریلیک ( رنگ پارچه) با قلمو مناسب رنگ بزنید تا جلوه بیشتری بیابد.

 یک قاب عکس پاییزی زیبا با خمیر نمکی

 

 یک قاب عکس پاییزی زیبا با خمیر نمکی

 

پس از رنگ آمیزی قاب ها تا خشک شدن رنگ منتظر بمانید. حال نوبت به گذاشتن عکس های زیبای فرزندتان در قاب ها رنگارنگ و زیبای دست ساز خودش است.

 یک قاب عکس پاییزی زیبا با خمیر نمکی

 

این کاردستی جهت تقویت مهارت های دست ورزی در هنگام کار با خمیر بسیار مناسب است. ساختن برگ ها و چسباندن و رنگ امیزی آنها یک فعالیت سودمند برای تقویت مهارت های بکارگیری انگشتان است.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =