دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / اعداد و ریاضی / یک بازی مهارتی برای آموزش الفبا

یک بازی مهارتی برای آموزش الفبا

گاهی بک بازی را به فعالیت جالب با حروف یا اعداد می افزاییم تا یادگیری در کودک به صورت تصویری و ناخودآگاه صورت پذیرد و جذابتر و ماندگارتر باشد.
ممکن است در ابتدا اندکی دشوار به نظر آید اما می تواند به عنوان یک ایده در خانه یا کلینیک بازی درمانی شما به شمار رود.

یک بازی مهارتی برای آموزش الفبا
تکه های کوچک سیمهای روکش دار:
با چند سیم روکشدار ( پایپ کلینر) در رنگ های مختلف شروع کنید. ابتدا آنها را به تکه های کوچک برش بزنید که یک فعالیت مفید در کار کردن با ابزار و برش موادی غیر از کاغذ است و سبب تقویت عضلات دست کودک و مهارت برش او می سود. دخترک من برش زدن آن ها و حرکت تکه ها کوچک را روی کاغذ دوست دارد. اندازه طول تکه ها، حدود چند میلیمتر باشد. البته بعضی میتواند بزرگتر باشد.
دوسر هر تکه را به هم پیچ دهید تا به شکل حلقه های کوچک درآید. این کار، یک فعالیت مهارتی مناسب جهت بهبود حرکت انگشتان و انجام حرکات ظریف است.

یک بازی مهارتی برای آموزش الفبا
مرحله بعدی درست کردن شکل حروف الفبای انگلیسی یا فارسی و یا اعداد با سیم ها بزرگتر و با ضخامت بیشتر است که به شناخت و درک حروف و یا اعداد در کودک کمک میکند. کودکان کوچکتر می توانند شکلهای هندسی یا دست بند و انگشتر بسازند.
مرحله سوم بازی رد کردن حلقه‌های کوچک از شکل ساخته شده است. این حرکت، یک بازی مهارتی جهت دست ورزی و کار با انگشتان است و سبب بهبود هماهنگی چشم و انگشتان می شود.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 11 =