خانه / بازی ها / زیر یک سال / یافته های علمی پیرامون در آغوش کشیدن فرزندان

یافته های علمی پیرامون در آغوش کشیدن فرزندان

چیزی بهتر از در آغوش کشیدن فرزندان مان وجود ندارد. این بهرین راه برای نشان دادن محبتمان به آنها است.

آرامش بخشترین خاطراتم با دخترکم، لحظاتی است که او را در آغوش می گیرم. صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب، وقتی از مهد به خانه بازمیگردد. او را روی پای خود می نشانم و تا زمانی که برایش کتاب می خوانم در آغوش من می ماند. بیشتر والدین می دانند در اغوش کشیدن فرزندشان، کار بسیار خوبی است.

حال می خواهم حقایق علمی پشت این رفتار مناسب را برایتان بازگو کنم…

مرکز تحقیقات علمی نوزادان، اعلام کرده است که در اغوش کشیدن نوزادان نارس می تواند علایم حیاتی آنها را بهبود بخشد و همچنین استرس های درونی والدین با این تماس پوستی کاهش می یابد. در طبق مقالات منتشر شده این مرکز، کودکانی که در مراکزی مانند شیرخوارگاها نگهداری می شوند، سطح هورمون های متافوتی نسبت به کودکانی که با والدین خود زندگی می کنند دارند. سطح کورتیزل، هورمون استرس، در این کودکان بالاتر است. گمان می رود که این تفاوت از نبود تماس فیزیکی با والدین در این کودکان است.

یافته های علمی پیرامون در آغوش کشیدن فرزندان

محبت خود را به فرزندانتان بدون کلمات و تنها با در آغوش گرفتن انها بی هیچ دلیل و بهانه ای هر روز ابراز کنید.

مطالعات دیگری که انجام گرفته نشان می دهد که ماساژ و تماس فیزیکی در کودکان عصبانیت ها و خشونت آنها را در دوران نوجوانی کاهش می دهد. این تحقیق باز هم تاثیر بسیار تماس فیزیکی برای کودکان را بیان می کند.

با بزرگ شدن دخترکم، من اغلب شب ها پشت او را ماساژ می دادم تا او را آسوده کنم و بتواند با آرامش به خواب رود و عموما پاسخ می دهد. این رفتار را برای فرزندتان هنگامی که بزرگتر نیز می شوند ادامه دهید به ویژه هنگامی که احساس خوبی ندارند و ناراحت هستند. در این مواقع آنها، به توجه بسیاری احتیاج دارند و این کار ساده به آنها کمک می کند آرامش پیدا کنند و به خواب روند.

در آغوش کشیدن در تمام فرهنگ ها و زبان ها قابل درک است. این رفتار را نباید در روزمرگی ها فراموش کرد، آن را همواره به یاد داشته باشید تا محبت را فرزندتان در خانه احساس کند و خانه برای همه اعضای آن، مکانی آرامش بخش و دوست داشتنی باشد.

گاهی امکان دارد دوست ندارید تماسی داشته باشید و کسی نزدیک شما باشد، برای مادرها هنگامی که در دوره ماهیانه خود هستند یا پس از یک روز سخت کاری ممکن است چنین حالتی پیش آید. اگر شرایط برای ماساژ درمانی ندارید، پیشنهاد من در آغوش کشیدن فرزندتان است. این کار، علاوه بر نشان دادن محبت شما به فرزندتان مسلما سبب آرامش شما خواهد شد و احساس امنیت را برای هردوی شما به ارمغان خواهد آورد. امتحان کنید …

 

 

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =