کاچی ۷ مغز و جوانه

کاچی یک غذا یا میان وعده ارزان در دسترس و بسیار مقوی برای کودکان و منبع انرژی برای بزرگسالان است. اگر کاچی که از تفت دادن آرد به عنوان ماده اصلی تشکیل دهنده، آماده می شود را با جوانه های حبوبات و غلات همچنین مغز های مقوی ترکیب نمایید هر بار می توان مزه ای متفاوت و مقادیر زیادی مواد مغذی مورد نیاز کودک را با این میان وعده دوست داشتنی برایش تامین نمایید.

کودک و بازی قصد دارد میان وعده ها و غذاهای ارسالی مادران را در اختیار والدن عزیز قرار دهد تا طیف گسترده تری از طعم ها و تنوع غذایی برای کودکان آماده شود. در عین حال سادگی دستور العمل ها ، اشنایی با روشهای پخت در مناطق مختلف می تواند کمک بزرگی به مادران جوان و کم تجربه تر باشد.

کاچی زیر ارسالی مادرانه است که با دستورالعمل خود ایشان به اشتراک گذاشته می شود. نوش جان

نکته : برای جلوگیری از نفخ می توان از دارچین استفاده نمود.

 

طرز تهیه جوانه :

مقداری گندم یا حبوبات مورد نطر را داخل یک کاسه آب بریزید و هر روز آب آن را عوض نمایید. اگر در جای گرم قرار داده می شود و یا در فصل های گرم تر باشد بهتر است  روزی ۲ بار آب آن را عوض کنید.  زمانیکه حدودا بعد از ۳ الی ۴ روز جوانه ها بیرون می‎زند انها را بشویید و داخل پارچه ای نخی در یک ظرف قرارا دهید، دقیقا همان روشی که برای سبز کردن سبزه استفاده می شود.
پارچه را مزتبا مرطوب نگه دارید تا جوانه ها به اندازه یک بند انگشت برسند. در این مرحله می توانید بصورت تازه در سوپ و غذا ها استفاده کنید یا انها را خشک کرده و پس از آسیاب کردن برای استفاده های بعدی در جای خنک نگهداری نمایید.

 

کاچی 7 مغز و جوانه

یکم ارد سفید تفت دادم بعد روغن کنجد اضافه کردم و بعد اب سرد میریزیم و سریع هم میزنیم تا گلوله نشه بعد که مزه خامی ارد رفت نبات یا شکر و کمی زعفران و گلاب در اخر هم پودر انواع مغزها من گردو بادوم فندق پسته و پودر جوانه گندم و ماش و عدس ریختم

کاچی یک غذا یا میان وعده ارزان در دسترس و بسیار مقوی برای کودکان و منبع انرژی برای بزرگسالان است. اگر کاچی که از تفت دادن آرد به عنوان ماده اصلی تشکیل دهنده، آماده می شود را با جوانه های حبوبات و غلات همچنین مغز های مقوی ترکیب نمایید هر بار می توان مزه ای متفاوت و مقادیر زیادی مواد مغذی مورد نیاز کودک را با این میان وعده دوست داشتنی برایش تامین نمایید. کودک و بازی قصد دارد میان وعده ها و غذاهای ارسالی مادران را در اختیار والدن عزیز قرار دهد تا طیف گسترده تری از طعم ها و تنوع غذایی برای کودکان آماده شود. در عین حال سادگی دستور العمل ها ، اشنایی با روشهای پخت در مناطق مختلف می تواند کمک بزرگی به مادران جوان و کم تجربه تر باشد. کاچی زیر ارسالی مادرانه است که با دستورالعمل خود ایشان به اشتراک گذاشته می شود. نوش جان نکته : برای جلوگیری از نفخ می توان از دارچین استفاده نمود.   طرز تهیه جوانه : مقداری گندم یا حبوبات مورد نطر را داخل یک کاسه آب بریزید و هر روز آب آن را عوض نمایید. اگر در جای گرم قرار داده می شود و یا در فصل های گرم تر باشد بهتر است  روزی ۲ بار آب آن را عوض کنید.  زمانیکه حدودا بعد از ۳ الی ۴ روز جوانه ها بیرون می‎زند انها را بشویید و داخل پارچه ای نخی در یک ظرف قرارا دهید، دقیقا همان روشی که برای سبز کردن سبزه استفاده می شود. پارچه را مزتبا مرطوب نگه دارید تا جوانه ها به اندازه یک بند انگشت برسند. در این مرحله می توانید بصورت تازه در سوپ و غذا ها استفاده کنید یا انها را خشک کرده و پس از آسیاب کردن برای استفاده های بعدی در جای خنک نگهداری نمایید.   یکم ارد سفید تفت دادم بعد روغن کنجد اضافه کردم و بعد اب سرد میریزیم و سریع هم میزنیم تا گلوله نشه بعد که مزه خامی ارد رفت نبات یا شکر و کمی زعفران و گلاب در اخر هم پودر انواع مغزها من گردو بادوم فندق پسته و پودر جوانه گندم و ماش و عدس ریختم

امتیاز کاربران: ۴٫۳ ( ۳ رای)
۰ bigtheme

همچنین ببینید

potato

ناهار اقا کمیل:سیب زمینی شکم پر

  سیب زمینی اب پز رو رنده بعد با تخم مرغ و ادویه و نعنا ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =