خانه / بازی ها / کاردستی گل های بزرگ بهاری مارتنیسا

کاردستی گل های بزرگ بهاری مارتنیسا

قصد داریم با معرفی کاردستی گل های بهاری مارتنیسا علاوه بر ساختن گلهای زیبا برای تزیینات اتاق کودک، مهد کودک یا جشن های مختلف شما را با فرهنگ کشورهای دیگر آشنا کنیم. فرهنگ های مختلف برای شروع بهار و آغاز فصل رویش آداب زیبایی دارند که می توانیم ما نیز با آنها آشنا شویم.

مارتنیتسا چیست؟

در بلغارستان نزدیک بهار و نزدیک نوروز ایرانیان جشنی بر پا می کنند و گلهای قرمز و سفید را برای خوش یمنی اویزان می کنند. این گل های به شکل های مختلف و با وسایل مختلف آماده می شوند و با آروزی سلامتی و زیبایی دوستان ، فامیل و حتی حیوانات و طبیعت اویزان می شوند. برای اینکه به استقبال بهار رفته و روزهای باقیمانده تا بهار را روزشماری کنند انها را به درختان نیز آویزان می کنند. بیشتر بخوانید.

کاردستی گل های بهاری مارتنیسا

برای ساختن این گل های زیبا می توانید فایل الگوی آنرا چاپ کرده و مطابق تصویر برش بزنید سپس تا زده و آماده متصل کردن کنید.  برای هر توپک ۱۲ قسمت مورد نیاز است. بهترین کار استفاده ازمقوا های رنگی می باشد اما با ضخامت کمتر تا بتوان بر روی آن چاپ کرد. در این کاردستی نیازی به چسب نیست.

انچه نیاز داریم:

  • کاغذ رنگی یا مقوای نازک رنگی
  • قیچی
  • نمونه چاپی
دانلود الگوی چاپی گل

روش کار در تصاویر زیر

کاردستی گل های بهاری مارتنیسا

پس از برش گلها را به شکل نمایش داده شده تا بزنید

کاردستی گل های بهاری مارتنیسا

از قسمتهای برش خورده و تا زده شده گلبرگ ها را بهم مطابق تصویر فوق متصل نمایید.

کاردستی گل های بهاری مارتنیسا

نمونه گل کامل شده در تصویر فوق نمایش داده شده است.

پس از تکمیل می توانید قسمتهایی از گل را پانچ کرده و با عبور رشته های نخی یا ربان آنها را آویزان نمایید. این گل های زیبا تزیینات جشن های کودکانه را جلوه ای زیبا بخشیده علاوه بر اینکه کودک پیش دبستانی یا دبستانی شما با ساختن آنها تمرکز و آرامش بیشتری پیدا می کند.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =