چهارشنبه , اردیبهشت ۵ ۱۳۹۷
خانه / خلاقیت / کاردستی و نقاشی دانه های برفی

کاردستی و نقاشی دانه های برفی

سرگرمی های مناسب هر فصل یکی از خلاقیت های مادرانه است تا کدک شما با تقاوت های زمانی اشنا شود و زیبایی ها و امکانات هر فصل را دریابد و در دراز مدت به او می اموزد که چگونه از فرصت هایش به زیباترین شکل برای آفرینش هنری استفاده کند. این بار می خواهیم کاردستی و نقاشی دانه های برفی که فعالیتی مناسب روزهای زمستانی است به شما آموزش دهیم.

وسایل زیادی نیاز ندارید.

چند تکه چسب نواری یا چسب کاغذی یا چسب برق

تکه ای پنبه یا دستمال کاغذی

رنگ انگشتی یا گواش و یا آبرنگ

و برگه ای کاغذ رنگی

کاردستی و نقاشی دانه های برفی

این نقاشی مناسب کودکان زیر چهارسال است. زیرا بسیار ساده بوده و قابل انجام برای خود کودک است. از کودک خود بخواهید تکه هایی از چسب را به صورت ضربدر روی هم بچسباند. اگر کودک شما ۲تا۳ ساله است، می توانید نمونه تصویر را نیز به او نشان دهید تا بداند چطور بهتر چسب ها را روی هم بچسباند. اما خودتان کار را انجام ندهید.

کاردستی و نقاشی دانه های برفی

حال تکه هایی کوچکتری از چسب را روی هر بازوی چسب ها بزنید.

حال با پنبه رنگ را روی کاغذ بزنید. می توانید از قلمو نیز استفاده کیند که بنده توصیه نمیکنم. زیرا کار با پنبه رنگی ساده تر و جالبتر است و تجربه ای جدید حسی به شمار می رود.

کاردستی و نقاشی دانه های برفی

حال از کودک خود بخواهید چسب ها را از کاغذ جدا کند و نقاشی دانه های برف خود را ببیند. اگر کاغذ معمولی استفاده می کنید حتما تنها از چسب کاغذی استفاده کنید تا کندن ان ساده باشد. اما روی کاغذ های گلاسه و … از انواع دیگر چسب های نواری نیز می توانید استفاده کنید.

کاردستی و نقاشی دانه های برفی

 

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 4 =