خانه / بازی ها / زیر یک سال /  چگونه یک مادر شاد باشیم؟(بخش اول)

 چگونه یک مادر شاد باشیم؟(بخش اول)

 چگونه یک مادر شاد باشیم؟(بخش اول)

چند روز پیش اتفاقی سبب ناراحتی ام شد که درست نمی دانم چه چیزی بود.در حال خانه روی مبل نشسته بودم که فرزندانم اسباب بازی ها را از اتاقشان به آنجا آوردند و در تمام اتاق پخش کردند. نمی دانم این برهم ریختگی خانه مرا عصبانی کرد یا اینکه نمی توانستم نوزاد کوچکم رادر بین اسباب بازی هایی که خطرناک بود پیدا کنم و ممکن بود هر یک را به دهان بگذارد یا …

اما اکنون می خواهم همه این احتمالات را دور بیاندازم و به گونه ای دیگر بایندیشم و این نکات را با شما در میان بگذارم:

اگر هدف شما این باشد که مادری باشید که تماما زمان ها شاد باشید. این یک هدف غیر واقعی است . هیچ کس تمامی زمان ها شاد نیست. باید بدانید که همیشه اتفاقانی سبب ناراحتی شما هواهد شد. بد خوابی کودکتان، خرابی ماشین در مسیر رفتن به سرکار، سوختن غذا و … ایراد از شما نیست.

همه ما عادان خوب و بد فراروانی داریم. اما می خواهیم یاد بگیریم به خاطر اتفاقات ناراحت کننده کوچک ( مانند وقتی لگو بازی کوچک فرزندتان زیر وای شما می آید) کنترل هود را از دست ندهید . زیرا هنگا می که یکی از اغضای خانواده عصبی یا ناراحت است. این حالت بد او به سرعت به سایر اعضای خانوانده سرایت می کند.

 چگونه یک مادر شاد باشیم؟(بخش اول)

دو کاری که مادران شاد انجام نمی دهند:

  • سعی نکنید احساسات بد خود را انکار کنید.
  • غر نزنید. شکایت های مداوم سبب می شود تنها بر روی مسائل ناراحت کننده تمرکز کنید.

پیش از ادامه دقت داشته باشدی که حتی مادران شاد نیز لحظات ناراحتی دارند. همگامی که قدری حالتان خوب نیست یا حس می کنید دارید کنترل خود را از دست می دهید روشهایی وجودد دارد که به شما در بازگرداندن خودتان به حالت قابل کنترل کمک می کند.

می نوانید یک نسخه را نیز چاپ کرده و روی در بخچال یا اینه دراور خود بچسبانید تا همواره در برابر چشمانتان باشد تا فراموش نکنید.

برخی روز هاممکن اسن یک راه حل سریع از این روش ها به شما کمک کند و روزی دیکر چند روش را بکار ببندید تا حال خودتان را بهتر کنید.

این راه حل ها را در نوشته های بعدی به تفصیل مطالعه بفرمایید..

 

 

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =