یکشنبه , اردیبهشت ۲ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / چگونه با راه رفتن چاپ کنیم؟

چگونه با راه رفتن چاپ کنیم؟

کودک و بازی سعی در ایجاد لحظاتی شاد و مفرح و البته پرتحرک برای کودکان دارد. برای نقاشی یا چاپ کردن نیازی نیست همیشه با ابزار و وسایل معمولی و با کمک دست ها به فعالیت های هنری بپردازیم. ایده ی جدید امروز کودک و بازی استفاده از پا برای ایجاد طرح روی کاغذ و لحظات شاد برای کودک است. کودک با یک فعالیت ساده روزمره می تواند لحظات رنگی و یک بازی جدید را تجربه کند. در این بازی از نایلون حباب دار استفاده می شود که شادی بازی را با صدای ترکیدن حباب ها دو چندان می کند.

چاپ با راه رفتن-کودک و بازی
چاپ با راه رفتن

آنچه نیاز داریم:

کاغذ رولی

نایلون حباب دار

چسب

رنگ

قلمو

بشقاب یکبار مصرف

چاپ با راه رفتن-کودک و بازی
چاپ با راه رفتن-کودک و بازی

 

ابتدا کاغذ رولی را در فضای اتاق یا جایی که برای این بازی در نظر گرفته اید در دو یا سه ردیف به اندازه دلخواه روی زمین بچسبانبد. سپس نایلون حباب دار را دور پاهای کودک پیچانده و با چسب محکم نمایید. مقداری رنگ که میتواند دو یا چند رنگ متفاوت باشد در یک بشقاب بریزید. از کودک بخواهید بطوریکه پاهایش روی کاعذ باشد در کنار سطح کار بنشیند. با استفاده از قلمو سطح زیرین پاهای کودک را به دلخواه رنگ کنید.

چاپ با راه رفتن-کودک و بازی
چاپ با راه رفتن-کودک و بازی

 

همه چیز آماده ی شروع یک بازی شاد کودکانه است. با راه رفتن و دویدن اثر بافت نایلون حباب دار روی کاغذ بر جای می ماند و صدای ایجاد شده بر اثر ترکیدن نایلون هیجان بازی را بیشتر میکند.

در طول حرکت مراقب باشید کودک سر نخورد و واژگون نگردد. اگر مقدار رنگ مصرفی کم باشد تا حدودی از سر خوردن جلوگیری میشود. هرگاه احساس کردید به رنگ بیشتری نیاز است دوباره با قلمو کف پای کودک را به رنگ آغشته کنید.

برای کودکان نوپا می توانید در طول مسیر حرکت دست آنها را گرفته یا خودتان نیز به همین روش در بازی شرکت نمایید.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + دو =