خانه / بازی ها / دبستانی / چه برنامه ای برای روز جهانی پست ترتیب دهیم؟

چه برنامه ای برای روز جهانی پست ترتیب دهیم؟

همانطور که میدانید نهم اکتبر برابر با ۱۸مهرماه همزمان با افتتاح اولین اتحادیه جهانی پست، به نام روز جهانی پست نامگذاری شده است.
در این نوشته فعالیت های مفید را برای این روز را به شما معرفی می شود.

چه برنامه ای برای روز جهانی پست ترتیب دهیم؟

۱) شروع آلبوم تمبر:
جمع آوری یک آلبوم تمبر برای بیشتر افراد جالب است و می تواند یک فعالیت سودمند برای کودک شما نیز باشد که از روز پست، این فعالیت را شروع کنید و به تدریج آلبوم خود را کامل کند. تمبرهای روی پاکت های دورافتاده و بسته های پستی مختلف را می توانید به این البوم اضافه کنید.

۲) یک دوستی دور پیدا کنید:
بیشتر دوستان کودکان در اطراف انها هستند و ممکن است هر روز انها را ببینند. نامه نوشتن برای یک دوست که در شهر دیگری زندگی می کند برای کودکان جالب خواهد بود.
یا نامه ای برای یکی از اقوام یا دوستان خودتان که فرزندتان میشناسد بنویسید.

۳) نامه ای برای خودش:
تا کنون به اینده فکر کرده اید. به کودکتان نامه ای برای خودش در اینده بنویسد. او را راهنمایی کنید که چه چیزی را برای ماه یا هفته اینده دوست دارد و یا اگر بزرگتر است زمان دورتری را برای نوشتن نامه برگزینید.

۴) دوستی را غافلگیر کنید:

برای یک دوست کودکتان که او دوستش دارد که کارت پستال یا یک نامه بنویسید. نیاز نیست این دوست حتما در شهر دیگری زندگی کند. برای دوستی در شهر خود نیز می توانید نامه ای بنویسید یا کارت پستال یا یک نقاشی بکشید و او را با پست کردن آن، به ویژه در یک روز ویژه مانند روز تولد یا روز کودک و یا … غافلگیر کنید. به این شکل به کودکتان بیاموزید می توان با روش های ساده ای دوستی را خوشحال کرد و برای دوستی با دوام و خوب باید وقت گذاشت و دوستی ارزشمند است.

 

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 7 =