چهارشنبه , اردیبهشت ۵ ۱۳۹۷
خانه / بازی ها / چند بازی خانگی برای کودکان بیش فعال(بخش اول)

چند بازی خانگی برای کودکان بیش فعال(بخش اول)

ماندن در خانه هر کودکی را دچار بیحوصلگی می کند، به ویژه کودکان بیش فعال. در این نوشته، چند فعالیت خانگی را به شما معرفی میکنیم تا کودک پر انرژی خود را در خانه سرگرم کنید. پیشتر نیز ایده های برای بازی کودکان بیش فعال ارایه گردید که با مراجعه به صفحات دیگر سایت می توانید مطالعه بفرمایید.

شکارجسم پنهان:
لیستی از وسایل منزل که پنهان هستند یا یافتن آنها دشوار است، یادداشت کنید. به دنبال مواردی باشید که کودک را به جنبش و تفکر وا دارد. دقت داشته باشید که جستجو را متناسب با سن کودکتان ترتیب دهید.
در زیر چند مورد مناسب برای سنین مختلف مطرح می شود:
برای کودکان پیش دبستانی؛ تصویری از وسیله ای که میخواهید بیابد را به او نشان دهید.
برای کودک در سالهای اولیه مدرسه؛ موارد را لیست کنید و در اختیار او قرار دهید تا یک به یک پیدا کند. البته بعضی موارد را ناتمام بگذارید و تنها توضیحی بیان کنید. به عنوان مثال بنویسید:” چیزی که می توانی روی آن نقاشی بکشی. ”
برای کودکان در سالهای اخر دبستان؛ تنها در مورد ان شی توضیح بنویسید. به عنوان نمونه: ” وسیله که برای خشک کردن بکار می رود( حوله)”

چند بازی خانگی برای کودکان بیش فعال(بخش اول)
تفریح با پلاستیک حبابی:
می توانید این پلاستیک ها را پهن کنید تا کودک روی ان راه برود با بدود و حباب ها را بترکاند.
یا اینکه یک ماژیک با رنگ ثابت به او بدهید تا حروف الفبا یا اعداد را روی حباب ها بنویسد و بعد انها را بترکاند ببیند کدام زودتر میترکد.
میتواند با این پلاستیک ها نقاشی کرد، روی حبابها رنگ بربزید و آنها را روی ورق مهر برنید و از صدای ترکیدن ناگهانی حبابها لذت ببرید.

چند بازی خانگی برای کودکان بیش فعال(بخش اول)
والیبال با بادکنک :
پرتاب بادکنک و گرفتن آن تاثیر بسزایی در تقویت تمرکز کودک دارد و بعلاوه یک باری هیجان انگیز است زیرا باید به طریقی از افتادن بادکنک خودداری کند.
این باری هنگامی که کودکان بیشتری هستند نیز قابل اجرا است و برای جذابتر شدن ان می توانید از چند بادکنک استفاده کنید و بازی را چالشی تر برگزار کنید.

چند بازی خانگی برای کودکان بیش فعال(بخش اول)

بولینگ با بطری آب:

با چند بطری خالی آب یا دلستر و نوشابه می توانید که بازی بولینگ خانگی برای کودک خود ترتیب دهید. به این صورت که درون هریک قدری شکر، نمک، حبوبات و یا … بریزید و آن ها را به ترتیب بچینید و مکانی برای افتادن بطری ها در نظر بگیرید. حال با یک توپ والیبال یا هر توپ دیگر بازی را آغاز کنید و از آن لذت ببرید.

ممکن است کودک شما بطری های درخشان را بیشتر دوست داشته باشد. می توانید مواد براق درون بطری را بریزید و یا روی آن ها را با اسوری های شبرنگ و یا ماژیک های شبرنگ، رنگامیزی کنید و پس از خاموش کردن لامپ ها بازی را آغاز نمایید.

چند بازی خانگی برای کودکان بیش فعال(بخش اول)

همچنین ببینید

۱۰ مسیر برای پرورش کودکان خلاق ( بخش اول)

۱۰ مسیر برای پرورش کودکان خلاق ( بخش اول)

خلاقیت یعنی گذشتن از مسیری که کسی پیش از شما از ان نگذشته است.  برای ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =