چهارشنبه , اردیبهشت ۵ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / چاپ دریا با پلاستیک حبابدار

چاپ دریا با پلاستیک حبابدار

این بازی، یک فعالیت چاپ ساده همراه با جزئیات بسیاری با چاپ اثر دست، چشم عروسکی، اکلیل و … که در چند روز می توان به آن افزود تا یک تصویر زیبا از زیر دریا درست شود و می تواند سرگرمی چند روز کودک شما باشد که به تدریج کامل می شود. در ادامه چاپ دریا با پلاستیک حبابدار را اموزش می دهیم.

چاپ دریا با پلاستیک حبابدار

ابتدا ورقه های پلاستیک حبابدار را به رنگ آبی اغشته کنید. از رنگ گواش یا حتی رنگ انگشتی میتوانید استفاده کنید. اگر رنگ آبی تیره را با کمی سفید مخلوط کنید تا رنگ آبی سایه روشن داشته باشید. برای رنگ شدن بهتر ورقه ها و انجام یک بازی حسی همزمان با آن. بهتر است رن گرا در یک ظرف بزرگتر ریخته و پلاستیک را مانند دستکش، دستتان کنید و روی رنگ ها بزنید و روی سطحی که می خواهید نقاشی بکشید، چاپ بزنید. برای ایجاد طرح های متفاوت می توانید از پلاستیک هایی با حباب هایی در اندازه های مختلف استفاده کنید که در نتیجه نقاشی زیباتری خواهید داشت.

چاپ دریا با پلاستیک حبابدار

پس ازخشک شدن رنگ آبی. نوب به درست کردن ماهی های دریا است. از هر رنگی که علاقمند هستید در ظرفی تهیه کنید تا کودک شما با اثر دست خود در دریای نقاشی، ماهی های مختلفی را نقاشی کند.

چاپ دریا با پلاستیک حبابدار

 

چاپ دریا با پلاستیک حبابدار

منتظر بمانید تا نقاشی ماهی ها نیز خشک شود. سپس سایز جزئیات مانند چشم های عروسکی  به عنوان چشم ماهی و یا برش های کاغذ کشی یا کاغذ رنگی یا کاموا به عنوان علف های لیز دریا را به نقاشی اضافه کنید.

چاپ دریا با پلاستیک حبابدار

در این بازی، کودک شما چگونگی چاپ با مواد مختلف و همچنین ترکیب رنگ های مختلف را فرامیگرید. در بین بازی با رنگ ها می توانید پیرامون موجودات دریای و چگونکی زندگی آنها با کودک خود صحبت کنید.

چاپ دریا با پلاستیک حبابدار

جنبه حسی این بازی بسیار ارزشمند است. زیرا کودک شما غلظت، سردی و گرمی رنگ ها را با دست خود لمس میکند و در مرحله چاپ با پلاستیک حبابدار، حباب های پلاستیک، سبب تحریک حس لامسه کودک می شود که سودمند و البته لذتبخش است.

در مراحل کار، این بازی سبب تقویت مهارت های ظریف کودک می شود و کار با ابزار و وسایل را می آموزد.

این فعالیت را می توانید به صورت یک فعالیت گروهی در جمع های دوستانه یا مهدهای کودک ترتیب دهید و به این ترتیب این بازی سبب تقویت مهارتهای اجتماعی و انجام کار گروهی نیز می شود.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =