دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / خلاقیت / نقاشی فوران رنگ و آبشار رنگی

نقاشی فوران رنگ و آبشار رنگی

امروز یک تجربه جدید نقاشی با بطری های فشاری خواهیم داشت که یک فعالیت مهارتی بسیار سودمند است. بعلاوه نقاشی فوران رنگ و آبشار رنگی یک خلق حجمی بسیار زیبا می باشد. رنگ مخصوص این بازی، دستور ساده ای دارد که در ادامه به شما اموزش خواهیم داد.

نقاشی فوران رنگ و آبشار رنگی

یخ زدن و یخ زدایی یک بازی جالب و هیجان انگیز برای بچه ها است. بعلاوه کار با بطری های فشاری یک بازی خلاقانه است که سبب تقویت ماهیچه های کوچک دستان کودکان شده و مهارت های ظریف او می شود.

نقاشی فوران رنگ و آبشار رنگی

دختربچه ها به سادگی با مخلوط کردن مقداری آرد و آب بدون اندازه‌گیری، رنگ براقی برای نقاشی درست کنند. به این صورت که مقداری آرد را با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید و هم بزنید تا گلوله ای نداشته باشد و خمیر شل و یکنواختی بدست آید.

نقاشی فوران رنگ و آبشار رنگی

خمیر اماده شده را در سه ظرف مجزا بریزید. سپس در هر کدام یک قاشق چایخوری رنگ پودری و مقدار زیادی اکلیل همرنگ با هر ظرف اضافه کنید. حالا رنگ زیبای نقاشی اماده است.

نقاشی فوران رنگ و آبشار رنگی

هر رنگ را در یک بطری فشاری ریخته و درب آن را محکم ببندید. حالا برای ادامه کار به حیاط بروید و یا زیر انداری بزرگ و مناسب در خانه پهن کنید تا نگران داشیدن رنگ روی فرش و پارکت منزل نباشید و کودک شما با خیال راحت از نقاشی خود لذت ببرد.

نقاشی فوران رنگ و آبشار رنگی

یک برگ کاغذ ضخیم انتخاب کنید تا زمان استفاده از این رنگ های مایع سوراخ نشود. حال از تماشای هنرمندی کودکتان با رنگ ها و خلق یک اثر هنری جدید شادمان شوید. می توانید برگ کاغذ را به صورت دیواری نصب کنید و فرزندتان اثری متفاوت خلق نماید.

نقاشی فوران رنگ و آبشار رنگی

جنبه های اموزشی و پرورشی این نقاشی وبازی:

خلاقیت: مخلوط کردن رنگ، ترکیب رنگ ها، با استفاده از مواد در یک مسیر جدید، بیان خودشان با استفاده از طیف وسیعی از ابزارها

فیزیکی: کنترل حرکت های ظریف و هماهنگی عضلات با استفاده از ابزار روزمره با منقبض و آزاد کردن، مخلوط کردن، ریختن، برداشتن و انتقال رنگ و کار بر روی طرح از زوایای مختلف

علوم: مخلوط کردن با هم مواد برای ایجاد یک ماده / مواد جدید

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =