خانه / خلاقیت / نقاشی دیواری، خلق یک تجربه جدید و لذت‌بخش

نقاشی دیواری، خلق یک تجربه جدید و لذت‌بخش

کار من در زمینه کودک است و از این بابت خشنودم؛ زیرا دنیای کودکان سرشار از شگفتی ها و خلق ایده های جدید است و این مطلب، مرا شاد و خوشحال میگرداند.
این بار، میخواهم در کنار ایده هایی که پیشتر(نقاشی به کمک جاذبه، نقاشی طرح های پنهان، نقاشی برای ایجاد حس ارامش) پیرامون نقاشی مطرح گردید. یک طرح جدید، برای نقاشی کودکان ارائه می شود.

نقاشی دیواری، خلق یک تجربه جدید و لذت‌بخش
نقاشی دیواری، یکی دیگر از شیوه های گوناگون نقاشی است که خصوصاً برای کودکان بسیار جذاب است. شاید بیشتر مادران از خط خطی کردن دیوارهای خانه توسط کودک خود ابزار شکایت کنند اما این بار، میخواهیم با اندکی ابزار، این فرصت شگفت را برای تجربه‌ای جدید در اختیار کودک قرار دهیم.
تنها چند رنگ اکرلیک(رنگ های دیگر پس از خشک شدن ترک میخورد و به همین سبب مناسب خلق این تابلو نقاشی دیواری نمی باشد)، یک صفحه نقاشی بزرگ و چند قلم مو و البته چند کودک مشتاق نیاز داریم.
پیش از شروع کار، پای دیوار یک زیر انداز پهن نموده و یک لباس مناسب تن کودک کنید تا نسبت به کثیف شدن آن آسوده باشید و در مدت نقاشی نگران چیزی نباشید.
در ابتدا، کمی پیرامون نقاشی دیواری (وحتی تاریخچه آن برای کودکان بزرگتر صحبت کنید)، از کودکان بپرسید چه موضوعی را انتخاب میکنند و در مورد پیشنهادها صحبت کنید.

نقاشی دیواری، خلق یک تجربه جدید و لذت‌بخش
تنها یک قانون وجود دارد، هیچ کودکی حق خراب کردن نقاشی دیگری را ندارد و تنها نقاشی در بخش های سفید صفحه نقاشی، مجاز است.
در این تجربه، کودکان همفکری و مشارکت را در یک کار گروهی خلاق می اموزند.
پیشنهاد جانبی من، پخش یک موسیقی در زمان نقاشی بچه هاست، زیرا علاوه بر اینکه می تواند الهام بخش کودکان باشد، زیبایی و نشاط این لحظات را چندبرابر میکند.

نقاشی دیواری، خلق یک تجربه جدید و لذت‌بخش
امیدواریم این پیشنهاد برای شما جالب بود و مورد استفاده شما قرار گیرد و تجربه به یاد ماندنی را سپری کنید.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 3 =