دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / نقاشی با کمک جاذبه

نقاشی با کمک جاذبه

 

در اینجا با ترکیب علوم و هنر تصاویر زیبا و خلاقانه ای با کمک جاذبه زمین ایجاد می کنیم. فعالیت های پایه ای کودک را به تفکر خلاقانه سوق می دهد و قدرت حل مساله را در او تقویت می کند.

این فعالیت های پایه ای ترکیبی از علوم، تکنولوژی، مهندسی، هنر و ریاضی هستند که برای موفقیت های آینده کودکان بسیار لازم اند. با آموزش چگونگی خلاقانه اندیشیدن و حل مسایل به کودکان، انها را برای آینده آماده می کنیم. مهم نیست که کدام شغل و زمینه ای در انتظارشان است ، خلاقیت در حل مسایل انها را نوآور خواهد کرد.

در هنگام فعالیت های پایه ای نتیجه نهایی کار به انداره فرآیند کار مهم نیست. در حین مراحل ازمایش و کاوش، کودک از مهارت اندیشیدن خلاق استفاده می کند. دانشمندان، ریاضیدانان، مهندسان و هنرمندان همگی از همین مهارتهای اندیشیدن خلاقانه برای یافتن راههای جدید و نوآوررانه استفاده می کنند.
با کودک در مورد جاذبه صحبت کنید

جاذبه نیرویی است که مردم و اشیاء را روی زمین نگه میدارد و سبب میشود اشیاء به هر طرف پرتاب نشوند. مثال بزنید ( سیب از روی درخت می افتد، مداد از روی میز و …)

نقاشی با استفاده از جاذبه زمین جالب و هیجان انگیز است و نیازی به قلمو ندارد.

نقاشی با کمک جاذبه
نقاشی با کمک جاذبه

وسایل مورد نیاز:

– رنگ قابل شستشو
– آب
– مقوا یا بوم سفید
– کاغذ کشی
– چسب ( رقیق شده با آب)
– قلمو
– ماژیک

۱- مقوا یا بوم را با گیره لباس یا وسیله بصورت عمودی ( کمی مایل) محکم نمایید
۲- رنگ را کمی رقیق کنید تا راحت تر روی سطح کار سر خورده و پایین بیاید
۳- رنگ را بوسیله قاشق یا قطره چکان روی مقوا بریزید. میتوان برای مشاهده نتیجه از هر دو وسیله استفاده نمود، این بستگی به علاقه کودک دارد
۴- وقتی هنرنمایی و ازمایش تمام شد و نتیجه کار خشک شد می توانید از کودک بخواهید که هر تصوری در ذهنش در مورد رنگ ها شکل گرفته را پیاده کند و با نقاشی و یا چسباندن قطعات دیگر یک کلاژ خلاقانه ایجاد کند.

در این تصاویر کودکان ۳ و ۵ ساله تصمیم گرفته اند نتیجه کار یک باغچه پر از گل و حشرات باشد. شما می توانید به کودک خود فرصت خلاقیت و به تصویر کشیدن ذهنیاتش را بدهید، ممکن است با یک منظره بارانی با رنگ آبی یا تصویر دیگری مواجه شوید.

 

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 13 =