دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / تغذیه سالم / میان وعده موز یخی

میان وعده موز یخی

میان وعده های تزیین شده اشتهای کودک را برای تغذیه سالم دو چندان می کنند. پس بجای اینکه با بی میلی به کودک بخورانید با ایجاد انگیزه و اشتها در او، کاری کنید تا میل و رغبت به مستقل خوردن عذا و میان وعده ایجاد شود.

مواد لازم

موز
مغزیجات اجیلی یا هر نوع تزیین دلخواه کودک
شکلات نیمه شیرین ذوب شده یا ماست طعم دار
سیخ چوبی

banana-koodakvabazi

اگر به نکته خیلی مهم فریز کردن در اماده کردن این میان وعده دقت نشود کل پروژه با شکست مواجه خواهد شد. ابتدا موزها را از وسط به دو نیمه برش بزنید سپس سیخ های چوبی اشپزخانه را با دقت داخل موز ها تا نیمه بیشتر فرو کرده و انها را در کاغذ روغنی پیچیده و برای یک تا دو ساعت درون فریزر قرار دهید. سپس موزها را در شکلات یا ماست فرو کرده تا اغشته شوند، نسبت به علاقه کودک می توانید از مواد مختلفی برای تزیین استفاده نمایید. موزهای اغشته شده را در یکی از مواد دلخواه بغلتانید و دوباره انها را در فریزر قرار دهید.

موزهای یخی پس از نیم ساعت یا بیشتر اماده خوردن هستند.

نکته : قبل از استفاده از سیخ چوبی حتما قسمت تیز انرا جدا نمایید یا برای کودکان زیر ۵ سال از چوب بستنی های نازک استفاده نمایید

برای گروه سنی زیر دو سال می توانید با استفاده از ماست و پودر بادام، پسته یا هر مغز دلخواه دیگر موز یخی را اماده نمایید. این میان وعده برای زمان درد لثه و در امدن دندان که کودک میلی به خوردن ندارد بسیار مناسب است.

موز یخی مینیونز -کودک و بازی
موز یخی مینیونز -کودک و بازی

مدل مینیونز این موز یخی برای میان وعده گروه بازی یا جشن تولد مناسب است، در این مدل می توانید از شکلات سفید و رنگ خوراکی استفاده نمایید، با این تفاوت که هر مرحله از شکلات باید به مدت ١۵ دقیقه در فریزر قرار گیرد سپس مرحله بعد طراحی شود.

لحظات کودکانه ی تابستانی تون شیرین و یخی

همچنین ببینید

potato

ناهار اقا کمیل:سیب زمینی شکم پر

  سیب زمینی اب پز رو رنده بعد با تخم مرغ و ادویه و نعنا ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 10 =