خانه / آلبوم معرفی آثار کودکانه / مجسمه اثر برجسته دست و پای کودک

مجسمه اثر برجسته دست و پای کودک

درست کردن اثر دست و پای کودک، یک یادگاری زیبا و ارزشمند و البته خاطره انگیز از دوران کودکی فرزندتان است. در اموزش امروز به روشی جدید درست کردن اثر دست و پای کودک را به شما معرفی می کنیم که زیبایی بیشتری دارد. در ادامه روش تهیه مجسمه اثر برجسته دست و پای کودک را مطالعه بفرمایید که مامان ایلیا جان برای کودک و بازی ارسال کرده اند:

توضیحات مامان ایلیا:

یک ظرف مستطیلی انتخاب کردم حدودا ۱۰ در ۲۰
کف ظرف را با پلاستیک پوشاندم

مجسمه اثر برجسته دست و پای کودک
خمیر نمکی به ضخامت ۳سانت کاملا صاف و یکدست کردم
بعد از ایلیا خواستم با کمک خودم دستشو بزاره فشار بده
بعد آهسته جدا کردم
مقداری گچ با آب مخلوط کردم و داخل خمیر ریختم بعد که کمی گرفت
ظرفو آهسته برگردوندم و خمیر رو ازش جدا کردم.

مجسمه اثر برجسته دست و پای کودک

مجسمه اثر برجسته دست و پای کودک

خمیر نمکی:

درست کردن خمیر بازی بسیار ساده هستش و خیالتون راحته که دیگه هیچ گونه مواد شیمیایی نداره اگر هم کودکتون اونو گذاشت توی دهنش جای نگرانی نیست.

چون فقط از آرد و نمک تهیه شده. برای درست کردن خمیر بازی به مواد زیر نیاز دارید: یک پیمانه آرد، یک پیمانه آب، ربع پیمانه نمک، دو قاشق روغن و یک قاشق کرم تارتار. من کرم تارتار رو از فروشگاه لوازم قنادی تهیه کردم. اگه نداشتید به جاش آبلیمو استفاده کنید. این مواد رو با هم مخلوط کنید و روی شعله ی ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید حدود دو دقیقه یا کمتر وقت می بره. زمانی که سفت شد و دیگه به دست نمی چسبید از روی شعله بردارید و بزارید که سرد بشه. بعدش به چند قسمت تقسیم کنید و رنگ غذا به هر قسمت اضافه کنید و خوب ورز بدید. حدود شش ماه هم قابل استفاده هست البته بعد از هر بار استفاده باید درون ظرف در دار یا کیسه فریزر بزارید و در یخچال قرار دهید.

مجسمه اثر برجسته دست و پای کودک

درست کردن اثر دست و پای کودک، یک یادگاری زیبا و ارزشمند و البته خاطره انگیز از دوران کودکی فرزندتان است. در اموزش امروز به روشی جدید درست کردن اثر دست و پای کودک را به شما معرفی می کنیم که زیبایی بیشتری دارد. در ادامه روش تهیه مجسمه اثر برجسته دست و پای کودک را مطالعه بفرمایید که مامان ایلیا جان برای کودک و بازی ارسال کرده اند: توضیحات مامان ایلیا: یک ظرف مستطیلی انتخاب کردم حدودا ۱۰ در ۲۰ کف ظرف را با پلاستیک پوشاندم خمیر نمکی به ضخامت ۳سانت کاملا صاف و یکدست کردم بعد از ایلیا خواستم با کمک خودم دستشو بزاره فشار بده بعد آهسته جدا کردم مقداری گچ با آب مخلوط کردم و داخل خمیر ریختم بعد که کمی گرفت ظرفو آهسته برگردوندم و خمیر رو ازش جدا کردم. خمیر نمکی: درست کردن خمیر بازی بسیار ساده هستش و خیالتون راحته که دیگه هیچ گونه مواد شیمیایی نداره اگر هم کودکتون اونو گذاشت توی دهنش جای نگرانی نیست. چون فقط از آرد و نمک تهیه شده. برای درست کردن خمیر بازی به مواد زیر نیاز دارید: یک پیمانه آرد، یک پیمانه آب، ربع پیمانه نمک، دو قاشق روغن و یک قاشق کرم تارتار. من کرم تارتار رو از فروشگاه لوازم قنادی تهیه کردم. اگه نداشتید به جاش آبلیمو استفاده کنید. این مواد رو با هم مخلوط کنید و روی شعله ی ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید حدود دو دقیقه یا کمتر وقت می بره. زمانی که سفت شد و دیگه به دست نمی چسبید از روی شعله بردارید و بزارید که سرد بشه. بعدش به چند قسمت تقسیم کنید و رنگ غذا به هر قسمت اضافه کنید و خوب ورز بدید. حدود شش ماه هم قابل استفاده هست البته بعد از هر بار استفاده باید درون ظرف در دار یا کیسه فریزر بزارید و در یخچال قرار دهید.

امتیاز کاربران: ۴٫۴۷ ( ۹ رای)
۰ bigtheme

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =