دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / آلبوم معرفی آثار کودکانه / ماکت کلبه چوبی نازنین فاطمه با وسایل ارزان قیمت و در دسترس

ماکت کلبه چوبی نازنین فاطمه با وسایل ارزان قیمت و در دسترس

ماکت کلبه چوبی نازنین فاطمه با وسایل ارزان قیمت و در دسترس

از وسایل ارزان و کم هزینه می توان یک ماکت زیبا دو بعدی و سه بعدی با همراهی کودک ساخت. در نوشته های پیشین، نمونه های دیگر از ساختن ماکت با وسایلی در دسترس ارائه شد، مانند ماکت دریا و خانه ویلایی آرنیکا جان و نقاشی ترکیبی با کلاژ آرنیکا.
این ساختن ماکت ها، علاوه بر آموزش استفاده مجدد از وسایل دورریختنی، تصویر ذهنی فضایی به کودک می دهد که انچه در ذهن دارد را چگونه با ابزار و وسایل در دسترس بسازد و چگونه یک تصویر را به اجرا درآورد. مامان نازنین فاطمه نیز چنین امکانی را برای دختر شش ساله خود فراهم آورده و با همراهی یکدیگر، یک ماکت زیبا ساخته اند.

ماکت کلبه چوبی نازنین فاطمه با وسایل ارزان قیمت و در دسترس
توضیحات مامان نازنین فاطمه؛
زمینه کار:
کف سطح کار از ظرف کیک تولد که هم ابعاد خودش از یولونیت به ضخامت دوستانت و سه لایه روکش فویل آلومینیوم که اضافه هاشو بردم زیره سطح کار چسب زدم
پرچین و حصار؛
برای پرچین و حصار دورش از خار بیابونی و شاخه های خشک شده که با چسب حرارتی به کف فیکس کردم استفاده کردم .
برای بدنه کلبه چوبی؛
برای خونه هم از تنه درختی که برای تزیین دسته گلی بود که تو خونه داشتم و گلاشو رو خشک کردم تابلو درست کردم و تنه درخت رو هم باهاش خونه و در حیاط درست کردم .
فضاسازی:
برای دوتا درختها از شاخه درخت کاج استفاده کردم که دور و بره درخت رو سنگ چیدم و با چسب حرارتی چسبونم و برای خاکش هم از خاک باغچمون استفاده کردم .
برای باغچه هم از سنگهای توی بیابون که پس از جمع کردن شستم و قسمت بندی کردم و گل خشک و خاک ریختم و برای چآه آب هم از سنگ های ریز و و برای اطراف چاه هم از شن ریزه که به کفش بچسبه . و مقداری پلاستیک توی چاه گذاشتم و روش چسب آبکی ریختم بعنوان آب چاه . و برای سطل چاه هم از جای قطره چشمی استفاده کردم و از مقداری خز جنگلی هم برای لابلای سنگها و لابلای چوبهای کلبه استفاده کردم .
کل هزینش چهار هزار تومن شد که بابت چسب بود .
سنگفرش و درب کلبه؛
با چوب که یازده در یک سانتیه که روش خودم شیار انداختم و از کنار هم چسبوندنش شده سنگفرش.

ماکت کلبه چوبی نازنین فاطمه با وسایل ارزان قیمت و در دسترس

ماکت کلبه چوبی نازنین فاطمه با وسایل ارزان قیمت و در دسترس از وسایل ارزان و کم هزینه می توان یک ماکت زیبا دو بعدی و سه بعدی با همراهی کودک ساخت. در نوشته های پیشین، نمونه های دیگر از ساختن ماکت با وسایلی در دسترس ارائه شد، مانند ماکت دریا و خانه ویلایی آرنیکا جان و نقاشی ترکیبی با کلاژ آرنیکا. این ساختن ماکت ها، علاوه بر آموزش استفاده مجدد از وسایل دورریختنی، تصویر ذهنی فضایی به کودک می دهد که انچه در ذهن دارد را چگونه با ابزار و وسایل در دسترس بسازد و چگونه یک تصویر را به اجرا درآورد. مامان نازنین فاطمه نیز چنین امکانی را برای دختر شش ساله خود فراهم آورده و با همراهی یکدیگر، یک ماکت زیبا ساخته اند. توضیحات مامان نازنین فاطمه؛ زمینه کار: کف سطح کار از ظرف کیک تولد که هم ابعاد خودش از یولونیت به ضخامت دوستانت و سه لایه روکش فویل آلومینیوم که اضافه هاشو بردم زیره سطح کار چسب زدم پرچین و حصار؛ برای پرچین و حصار دورش از خار بیابونی و شاخه های خشک شده که با چسب حرارتی به کف فیکس کردم استفاده کردم . برای بدنه کلبه چوبی؛ برای خونه هم از تنه درختی که برای تزیین دسته گلی بود که تو خونه داشتم و گلاشو رو خشک کردم تابلو درست کردم و تنه درخت رو هم باهاش خونه و در حیاط درست کردم . فضاسازی: برای دوتا درختها از شاخه درخت کاج استفاده کردم که دور و بره درخت رو سنگ چیدم و با چسب حرارتی چسبونم و برای خاکش هم از خاک باغچمون استفاده کردم . برای باغچه هم از سنگهای توی بیابون که پس از جمع کردن شستم و قسمت بندی کردم و گل خشک و خاک ریختم و برای چآه آب هم از سنگ های ریز و و برای اطراف چاه هم از شن ریزه که به کفش بچسبه . و مقداری پلاستیک توی چاه گذاشتم و روش چسب آبکی ریختم بعنوان آب چاه . و برای سطل چاه هم از جای قطره چشمی استفاده کردم و از مقداری خز جنگلی هم برای لابلای سنگها و لابلای چوبهای کلبه استفاده کردم . کل هزینش چهار هزار تومن شد که بابت چسب بود . سنگفرش و درب کلبه؛ با چوب که یازده در یک سانتیه که روش خودم شیار انداختم و از کنار هم چسبوندنش شده سنگفرش.

امتیاز کاربران: ۳٫۹۴ ( ۱۰ رای)
۰ bigtheme

همچنین ببینید

39

روش درست کردن استند نام کودک برای جشن های تولد

در اموزش امروز به روشی ساده و البته کم هزینه، روش درست کردن استند نام کودک ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =