دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / ماسک برای بیان احساسات

ماسک برای بیان احساسات

ماسک برای بیان احساسات

 

همیشه صحبت کردن در مورد احساسات برای کودکان راحت نیست و نمی توانند بسادگی حالات درونی خود را نشان دهند. کودک و بازی روشی خلاقانه را به شما معرفی می کند تا کودک به وسیله آن بتواند با احساسات متفاوت و نحوه نشان دادن انها اشنا شود. ماسک های احساسات درونی می توانند به روشهای مختلف، بصورت رنگی با جزییات بیشتر یا بصورت ساده ی سیاه و سفید این پست اماده شوند. هدف از ایجاد این کاردستی و این پست ارائه یک کار هنری زیبا نیست بلکه راهی است تا کودک به کمک ان بتواند احساساتش را با کمترین دیالوگی بیان کند. میتوانید در مورد احساسات مختلف باهم صحبت کنید، کودک بایستی با احساسات مختلف اشنا شود همینطور چرایی بوجود امدن و روش برخورد با هر کدام را بداند. بهترین کار گفتگو در مورد احساسات است، مثلا در مورد ناراحتی مفصل صحبت کنید.

 

برای ساخت این ماسک به وسایل زیر نیاز داریم:

  • بشقاب کاغذی یکبار مصرف یا مقوا
  • قیچی
  • ماژیک
  • چوب بستنی یا ابسلانگ ( از داروخانه تهیه کنید)
  • چسب

 

ابتدا بایستی بشقاب ها را از وسط برش زده تا به دو نیم دایره تقسیم شوند. می توانید برای شروع از چهار حالت احساسی پایه شروع کنید: خوشحال، ناراحت ، عصبانی و نادان ( بچه گانه)

ماسک برای بیان احساسات

پشت هر کدام از نیم دایره ها اسم حالت را بنویسید در صورتیکه کودک توانایی خواندن ندارد، از کودک بخواهید از حالت چهره شما حدس زده و برای هر کدام از حالت ها  روی نیم دایره ترسیم کند. در مورد حالت ها توضیح دهید اما کوتاه!!!

برای کودکان کوچکتر خودتان حالات را ترسیم نمایید. چوب ها را به پشت هرکدام از نیم دایره ها چسبانده و بازی را شروع کنید.

ماسک برای بیان احساسات

می توانید از خلاقیت خود برای ایجاد ماسک های مختلف احساسات استفاده نمایید و در صورت تمایل برای گروه کودک و بازی ارسال نمایید.

 

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =