خانه / تغذیه سالم / تزیین خلاقانه / کاسه شکلاتى و بستنى به شکل هندوانه ویژه یلدا

کاسه شکلاتى و بستنى به شکل هندوانه ویژه یلدا

شور و شوق اماده شدن براى بلندترین شب سال یعنى یلدا از روزها و هفته ها قبل از این شب بیاد ماندنى در بین خانواده ها و کودکان دیده مى شود.بلندترین شب سال در خانواده ها و فرهنگ هاى مختلف اقوام ایرانى بسیار دیدنى و خاطره انگیز است.

ایده های هندوانه ای برای یلدا را نیز ببینید

بستنى هندونه اى شب یلدا
بستنى هندونه اى شب یلدا

تزیینات و کاردستى ها بخش بیاد ماندنى و فراموش نشدنى از این شب را در ذهن کودکان به خود اختصاص مى دهند. با کمى خلاقیت و امکانات موجود میتوان خوراکى ها را به شکل هاى متفاوتى تزیین کرد. در این پست «کودک و بازى» روش ساخت کاسه شکلاتى براى بستنى با تم هندوانه را اموزش میدهد.

image
ابتدا شکلات سفید را ذوب کرده و به دو رنگ سبز و سبز خیلى کمرنگ در نایلون یا ظرف سس ریخته سپس مطابق شکل در کاسه اى شکل پوسته هندوانه را ترسیم کنید. بادکنک کوچک را به ارامى داخل کاسه قرار دهید تا به شکلات اغشته شود. سپس کمى در یخچال قرار داده تا شکلات سرد شده و خودش را بگیرد. در این مرحله میتوانید به ارامى شکلات به همراه بادکنک را از کاسه خارج کرده و یک دایره کوچک از شکلات را روى کاغذ روغنى به عنوان پایه براى کاسه بکشید، کاسه را بهمواه بادکنک روى ان قرار دهید و دوباره دو یخچال بگذارید تا کاملا سرد شود.

image

نکته: مىتوانید داخل کاسه را یک لایه سلفون نازک بکشید و در نهایت از سطح کاسه شکلاتى جدا کنید تا سطح صاف ترى داشته باشید.از بادکنک هاى کوچک و تمیز باد شده به اندازه کاسه استفاده کنید و درون کاسه قرار دهید بطوریکه بین کاسه و بادکنک لایه اى از شکلات با قطر چند میلیمتر قرار گرفته باشد سپس بادکنک اغشته با شکلات را روى کاغذ روغنى قرار داده و در یخچال به مدت ١٠-١۵ دقیقه قرار دهید.

image
بادکنک ها را جدا کنید ، حالا کاسه ها اماده سرو بستنى با مزه هاى توت و رنگ قرمز هستد. براى هسته ها هم از شکلات چیپس استفاده نمایید

نوش جان ، شاد باشید

همچنین ببینید

cutlet

کتلت مرغ و سیب زمینی آب پز

  مرغ پخته و سیب زمینی پخته و هویج پخته،با ۳تا تخم مرغ،زردچوبه،نمک، زعفران! گذاشتم ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 13 =