پنج شنبه , فروردین ۲ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / شش ایده برای بازی حسی با توپ های ورزشی

شش ایده برای بازی حسی با توپ های ورزشی

در این نوشته، چند راه بازی با توپ های بزرگ ورزشی را به شما معرفی می کنی. در صفحات دیگر سایت ایده های متقاوتی برا بازی با توپ ارائه شده اند. این بار نیز ایدههایی برای بازی حسی به شما معرفی می شود. شش ایده برای بازی حسی با توپ های ورزشی را مطالعه بفرمایید که در چهار مورد آن کودک شما به تنهایی می تواند بازی کند و در دو مورد کمک شما نیز لازم است.

۱. غلتاندن توپ روی دیوار

توپ را کنار دیوار قرار داده و به سمت بالا هل می دهید. هر چه توپ بالاتر می رود کنترل آن و حفظ حالت تعادل دشوارتر می شود. این بازی برای سنین ۳ تا ۶ سالگی و حتی برای کودکان دبستانی نیز مناسب است و می تواند یک بازی دسته جمعی جالب باشد.

شش ایده برای بازی حسی با توپ های ورزشی

۲. دریبل کردن توپ:

توپ را روی زمین گذاشته و از کودک بخواهید با پا به آن ضربه بزند و آن را حرکت دهد. این کار فعالیت مناسب برای تقویت عضلات پا و حفظ تعادل است. زیرا با هر ضربه توپ، کودک به عقب هل داده می شود. برای کودکان کوچکتر حفظ تعادل دشوار است و ممکن است زمین نیز بخورد که برایش جالب و خنده دار خواد بود.

شش ایده برای بازی حسی با توپ های ورزشی

۳. پرش با توپ:

از کودک بخواهید روی توپ بنشیند و همراه توپ بالا و پایین بپرد. این بازی بسیار جذاب و شادی بخش خواهد بود به ویژه هنگامی همراه در جمع های دوستانه کودکان انجام گیرد.

شش ایده برای بازی حسی با توپ های ورزشی

 

۴. ضربه به توپ:

از کودک بخواهید توپ را به سمت دیواری پرتاب کند و در برگشت دوباره آن را مهار کند. این بازی نیز مانند مورد دوم یک فعالیت مهارتی مناسب جهت حفظ تعادل می باشد . بعلاوه سبب تقویت هماهنگی مغز و اندام ها نیز می شود.

مواردی که نیاز به همراهی بزرگترها دارد:

۵. غلتاندن توپ:

در این بازی کودک شما روی سطحی نرم دراز می کشد و شما توپ را روی او می غلتانید. این کار حس خوبی به او می دهد. از خود او بپرسید فشار را دوست دارد. مراقب باشید توپ روی صورت او نرود.

شش ایده برای بازی حسی با توپ های ورزشی

۶. خوابیدن روی توپ:

به کودکتان کمک کنید تا روی توپ دراز بکشد. او را تشویق کنید تا دستان خود را بکشد و به زمین برساند و سپس با فشار دستها به زمین برگردد و سپس با پاهایش ضربه بزند و به این ترتیب روی توپ حالت الاکلنگ داشته باشد و لذت ببرد. البته در این بازی مراقبت شما لازم است.پیشنهاد می کنم با قرار دادن زیراندازی نرم، با خیالی اسوده اجازه این بازی را به کودک خود بدهید.

شش ایده برای بازی حسی با توپ های ورزشی

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 6 =