خانه / بازی ها / ساخت پنگوئنی اثر پای کودک با خمیر نمکی

ساخت پنگوئنی اثر پای کودک با خمیر نمکی

ساختن اثر پای کودک به روشهای مختلف می تواند یک گنجینه برای روزهای در پیش روی کودک شما باشد. وقتی دیگر اثری از لطافت و معصومیت کودکی نیست و با نگاه کردن به کوچکترین یادگار قدیمی شما را به روزهای خوش و شیرین کودکی اش می برد. این یادگارها می تواند همین قدر که برای شما مهم و خاطره انگیز باشد ، برای فرزند شما نیز با اهمیت باشد، حتی شاید بیش از آنچه فکرش را بکنید. “کودک و بازی” در این پوست می خواهد یک روش زیبا برای این یادگاری به شما آموزش دهد. ساخت پنگوئنی اثر پای کودک با خمیر نمکی بسیار ساده اما زیباست.

ساخت پنگوئنی اثر پای کودک با خمیر نمکی

آنچه نیاز داریم:

  • خمیر نمکی ( طرز تهیه ساده خمیر نمکی )
  • رنگ اکریلیک ( سیاه ، سفید، نارنجی )
  • براق کننده
  • پارچه ی نمدی
  • پایپ کلینر یا کاموا برای آویزان کردن در صورت نیاز

ساخت پنگوئنی اثر پای کودک با خمیر نمکی

روش کار:

ابتدا خمیر نمکی را باز کرده و اثر پای کودک خود را بر روی آن ایجاد کنید. سپس با دقت دور تا دور اثر پا را با یک چاقوی تیز برش بزنید. اگر می خواهید آویزان کنید یک سوراخ در بالای ان ایجاد کرده و اجازه دهید خشک شود یا با حرارت کم برای ساعتها در فر پخته شود.

زمانی که خمیر کاملا خشک و سفت شد می توانید آنرا رنگ آمیزی نمایید. ابتدا قسمت شکم را با رنگ سفید رنگ کرده و بقیه قسمتها را با رنگ سیاه بپوشانید. وقتی رنگ سیاه کاملا خشک شد می توانید چشم و نوک پنگوئن را رسم نمایید. و در نهایت وقتی تمام رنگ ها خشک شدند یک لایه براق کننده بزنید.

با پارچه نمدی شال گردن و کلاه را اماده کنید و قبل از دوختن انتهای کلاه اگر تمایل به اویزان کردن پنگوئن دارید ابتدا رشته کاموایی یا پایپ کلینر را از سوراخ رد کنید.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شانزده =