خانه / بازی ها / رنگین کمانی از مهره های آب برای کودکان نوپا

رنگین کمانی از مهره های آب برای کودکان نوپا

در ادامه بازی های تابستانی( بازی با آب ها رنگی، سوپ پریان، شربت گلهای بهاری، سوپ طبیعت)، این بار ایده ای برای کودکان نوپا مطرح می شود. بازی با مهره های آب در نوشته های پیشین مطرح شد، اما برای کودکان در حدود یک سالگی، بازی امنی نیست؛ راه حل پیشنهادی استفاده از کیسه های پلاستیکی زیپ دار است که یک بازی حسی پر سر وصدا با رنگین کمانی از مهره های آب را ترتیب می دهد.

این مهره ها را از مغازه های گل فروشی یا خرازی می توانید تهیه کنید، یک شب در اب بگذارید یا حداقل چند ساعت، تا مهره ها بزرگ شود. این مرحله، نیز خود یک آموزش سودمند برای کودکان در این سنین است، اموزش صبور بودن تا رسیدن به نتیجه مطلوب که لازمه این سنین می باشد.

هر رنگ را در یک پلاستیک زیپ دار به همراه اندکی اب قرار دهید. این مهره ها، در رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد. می توانید رنگ ها متنوعی تهیه کرده و یک رنگین کمان از مهره های آب بسازید. یا از رنگ های غذا چند قطره در هر کیسه بریزید و بسته هایی با مهره های رنگارنگ درست کنید.

رنگین کمانی از مهره های آب برای کودکان نوپا

بچه ها بازی های گوناگونی با این بسته ها انجام می دهند. دوست دارند آنها را مانند بالش زیر سر خود بگذارند یا روی آنها راه بروند و یا مانند ترکاندن پلاستک های حباب دار، با فشردن مهره ها آنها را بترکانند.

این بازی را به صحبت پیرامون رنگ ها یا در مورد احساس کودک شما از ترکاندن مهره ها یا راه رفتن روی آنها بپرسید تا کودکتان بیان احساساتش را نیز بیاموزد.

رنگین کمانی از مهره های آب برای کودکان نوپا

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =