خانه / مادرانه ها / راهکاری ساده برای رهایی از تنش های عصبی. چه کنیم تا دیگر بر سر کودکمان فریاد نزنیم؟

راهکاری ساده برای رهایی از تنش های عصبی. چه کنیم تا دیگر بر سر کودکمان فریاد نزنیم؟

راهکاری ساده برای رهایی از تنش های عصبی. چه کنیم تا دیگر بر سر کودکمان فریاد نزنیم؟چه کنیم تا دیگر بر سر کودکمان فریاد نزنیم؟ سوالی است که برای هر مادری حداقل یک بار در زندگی مطرح می شود.

من بر سر کودکم فریاد میزنم. این یک راز است که تلاش بسیاری برای تغییر آن کرده ام. روش های بسیاری را آزموده ام، اما باز هم در برخی موارد موفق نبوده ام.

راهکار این بارم، استفاده از یادآوری فیزیکی است. شما هم میتوانید به دلخواه خود آن را تغییر دهید.

من چند قلب زرد بریدم. (شما نیز رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.) آنها را در اطراف خودم نصب کردم تا به خود یادآوری کنم که فریاد نزنم. روی کیف پولم، آینه ماشینم، گوشی تلفنم، کامپیوترم و هر جایی که بنظرم رسید.

راهکاری ساده برای رهایی از تنش های عصبی. چه کنیم تا دیگر بر سر کودکمان فریاد نزنیم؟

هر بار که عصبانی می شوم، کافیست سرم را بلند کنم و یک قلب زرد را بیابم تا به من یادآوری کند؛ توقف کنم، یک نفس عمیق بکشم و سپس ادامه دهم.
تاثیر گذار ترین قلب های زرد من این موارد بود:
۱) روی درب خروجی منزل، هنگامی که با عجله از خانه خارج میشوم، به من یادآور می شود که آرام باشم.
۲) روی درب یخچال؛ هنگامی که با عجله در حال آشپزی هستم و فرزندانم گرسنه منتظرند و من خسته و عصبی ام؛ کافی است نگاهی عمیق به نوشته زیبای قلب زرد روی درب یخچال بیاندازم، نفسی عمیق بکشم و با آرامش مشغول پختن غذا شوم و غذای مورد علاقه خانواده ام را آماده سازم.
۳) روی در اتاق فرزندم؛ من پس از یک روز پر کار خسته ام و میخواهم زمانی در تنهایی استراحت کنم و میخواهم فرزندم به سرعت به تختخواب خود برود و بخوابد. اما او مرا صدا میزند، تنها کافی است نگاهی به در اتاق او بیاندازم و به خودم یادآور شود آرام باشم چند ثانیه توقف کنم چشمان خود را ببندم، نفسی عمیق بکشم و از این زمان بودن با فرزندم لذت برم.
۴) روی فنجان چایم؛ هر بار که میخواهم چیزی بنوشم، جمله افسانه ای روی فنجانم، مرا آرام میکند.
این یک راهکار ساده اما موثر است. جای جای خانه ام پر است از قلب های زرد رنگی که مرا به ارامش و لذت بردن از زندگی میخواند.

شما نیز این این قلب های رنگی را برای خود بسازید و با ارامش بیشتری با فرزندانتان برخورد کنید و زندگی لذتبخش تری در کنار خانواده خوب خود داشته باشید. مطمئن باشید آرامش شما به تمام اعضای خانواده تان سرایت خواهد کرد و به تدریج زیبایی بیشتری را در زندگی خود می یابید و روزهای شادتر و سرشار از ارامش بیشتری خواهید داشت.w

همچنین ببینید

StressBall1

توپ ضد استرس خمیری

متاسفانه یا خوشبختانه در عصر تکنولوژی زندگی می کنیم و با پیشرفت های جدید علاوه ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =