پنج شنبه , فروردین ۲ ۱۳۹۷
خانه / مادرانه ها / راهکارهای مناسب هنگامی که کودک شما، دیگری را می زند

راهکارهای مناسب هنگامی که کودک شما، دیگری را می زند

اگر یک کودک دو ساله دارید. به سادگی می توانید کنترل خود را به سبب رفتار او از دست بدهیدو یما به او تذکر می دهید، نه، دست برای زدن نیست اما کودک شما بارها و بارها انجام می دهد. شما چه می توانید انجام دهید؟ راهکارهای مناسب هنگامی که کودک شما، دیگری را می زند را در ادامه مطالعه بفرمایید:

راهکارهای مناسب هنگامی که کودک شما، دیگری را می زند

۱) شکیبا باشید: می دانم که دشوار است اما این چیزی است که کارکرد دارد. ؛ فرزند من در همین سن این کار را انجام می داد و سپس از یک روز این رفتار را کنار گذاشت. نظرم این است که این رفتار راهی برای ارتباط با دیگران پیش از سخن گفتن و بهرمندی از کلمات است.

۲) قوانینی بگذارید و به آن پایبند باشید: وقفه دادن، کارایی خوبی در این موارد دارد.

یک صندلی جریمه داشتیم. یک دقیقه به ازای سن کودک. این کار را بهتر است از ۱۸ ماهگی اغاز کنید. من همواره برای او توضیح می دادم که چرا روی آن صندلی نشسته است. او به زمانی برای درک آنچه می گویم نیاز داشت. دفعه اول که او را گذاشتم، برخوایت. من محدد او را روی صندلی نشاندم و زمان را دوباره آغاز کردم و بالاخره دو دقیقه کامل روس صندلی نشست و به کار خود اندیشید.

۳) به اون کمک کنید کلمات بیشتری بیاموزد.

کودک شما تلاش می کند ارتباط بگیرد. او معنای ، نه ، را درک می کند اما نمی داند چرا پاسخ شما، نه است. به جاس نه گفتن تلاش کنید پاسخ کودک را با آری آغاز کنید. بهنوان نمونه هنگامی که او در زمانی نا مناسب یک کلوچه می خواهد می توانید آن را با رنگ آمیزی با همدیگر و یا خوردن یک خوراکی کناسب و یا هر فعالیت جالبت دیگری جایگزین کنید. فعالیت جدید را به گنه طرح کنید که جذاب به نظر برسد. ارگ این روش را آزمودید و او باز شما را زد. از او دور شوید. وقتی به او بگویید از این رفتار او خسته شده اید و از او دور شوید و از اتاق خارج شوید ، او در میابد به این روش نمی تواند توجه شما را جلب کند و به این ترتیب این جلب توجه منفی را کنار خواهد گذاشت.

۴) کار او را به رفتار مثبت تغییر دهید.

وقتی او دست خود را برای زدن بلند کرد، شما نیز یخ کف دست او بزنید مانند همان جمله معروف “  بزن قدش “ . این گونه رفتار او ناخودآگاه به رفتاری مثبت و جالب تبدیل می شود و او جایگزینی بهتر برای جلب توجه شما می یابد. این کار را با هر بازی دیگری می توانید جایگزی کنید. به عنوان نمونه ای دیگر “ نون بیار، کباب ببر” نیز بازی مناسبی است و یا خواندن شعر با ضرابت دستها به همدیگر. به این روش، مسیر رفتاری جدیدی در مغز کودک شما شکل می گیرد و رفتار بد او به تدریج از میان می رود.

۵) ثبات قدم، کلید اصلی است.

در روش تربیتی که پی می گیرد اقتدار و ثبات قدم داشته باشید تا کودک شما، رفتار مناسب را به تدریج بیاموزد .

۶) صادق باشید.

به کودک خود بگوبید: می دانید او اکنون عصابی  یا ناراحت است اما او حق ندارد کسی را بزند.

۷) به او پاداش بدهید:

اگر تغییری در رفتار کودکتان دیدید حتما به او پاداشی بدهید. به یا داشته باشید او تنها دو سال دارد و همچنان در حال یادگیری الگوهای رفتاری مناسب است.

۸) به “ نه” گفتن ادامه دهید.

هنگام انجام رفتار بد و یا شروع کار او همچنانا آن “ نه” بلند و تاکیدی که این رافتار ناپسند است را داشته باشید.

۹) کودکان متفاوت هستند.

برخی کودکان را به سادگی می توان قانع کرد و برخی دیگر را دیرتر. سرعت تغییر رفتار در بچه ها متفاوت است. پس فرزندانتان را با هم مقایسه نکنید و تا حصول نتیجه مطلوب شکیبا باشید

۱۰) اطمینان یابید کودک شما متوجه رفتار مطلوب شده است و می داند چه رفتاری جایگزین مناسب است.

راهکارهای رفتاری هنگام رویارویی با احساسات شدید را در اینجا و اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.

 

 

 

 

 

همچنین ببینید

بازی شمارش با تاس حرکتی

بازی شمارش با تاس حرکتی

بازی شمارش با تاس حرکتی یک بازی ریاضی بسیار ساده است وبه سبب تحرک آن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دو =