خانه / اموزش / خمیر ابری برای شن بازی خانگی

خمیر ابری برای شن بازی خانگی

شن بازی یکی از علایق کودکان می باشد اما ممکن است در همه مکان ها یا شرایط نتوان برای کودک حوضچه شن آماده کرد در عوض می توان یک شبیه سازی از شن را در محیط های بسته مانند خانه یا در فصول سرد در اتاق داشت. در اینجا قصد داریم شما را با یک ترکیب عالی به نام خمیر ابری برای شن بازی خانگی آشنا کنیم. در ادامه به اهمیت شن بازی بطور مختصر می پردازیم.

خمیر ابری برای شن بازی خانگی

ساختن قلعه با خمیر ابری یکی از بازی های آرامش بخش برای کودکان محسوب می شود که می توانید با مواد بسیار مختصری آنرا تهیه کنید.

آنچه لازم داریم:

  • ۴ پیمانه آرد
  • ۱ پیمانه روغن ( می توانید ار روغن بچه استفاده نمایید که بوی دلنشینی دارد)
  • اکلیل ( اختیاری است اما باعث هیجان بیشتری در کودک می شود زیرا مخلوط براق و زیبا می شود)

روش تهیه:

مواد را داخل یک کاسه مخلوط نمایید.

خمیر ابری برای شن بازی خانگی

مواد را مخلوط کرده تا به شکل زیر در آید.

خمیر ابری برای شن بازی خانگی

حالا شروع به بازی ، شکل دادن و لمس خمیر

خمیر ابری برای شن بازی خانگی

حال خمیر ابری که ظاهر و بافتی شبیه شن خیس دارد آماده ساخت قلعه است.

خمیر ابری برای شن بازی خانگی

با فرا رسیدن فصل های گرم تر بچه ها به بازی های فضای باز روی آورده حتی در مدارس و مهد کودک ها هم به این موضوع توجه می شود. یکی از این بازی ها شن بازی است، والدین با بردن کودک کنار ساحل یا فراهم کردن حوصچه شن به کودک خود راهی برای رشد و شکوفایی نشان می دهند. شن بازی علاوه بر اینکه فعالیتی مفرح و خوشایند برای کودکان است به رشد و هماهنگی و انعطاف اعضای حرکتی کودک و خلاقیت وی کمک می کند. تاثیر شن بازی بر روی کودکان به قدری موثر بوده که حتی در مراکز و کلینیک های مشاوره و درمان علاوه بر مهدکودک ها به عنوان یکی از اصلی ترین اجزا اتاق بازی محسوب می شود.

کودکان با لمس کردن شن در حالتهای مختلف خشک یا خیس آن با حالات روان بودن، حفر و ساخت اشنا می شوند. کودک می تواند انچه در ذهن می پروراند را ساخته و در یک لحظه با ضربه ای فرو ریزد.

با استفاده از شن کودک با مفهوم وزن، حجم  و معماری آشنا می شود. می توانند در هنگام ساخت یک قلعه شنی قدرت تخیل و خلاقیت خود را تقویت کرده و خود را در داستانی که در قلعه اتفاق می افتد تصور کنند. خلاقیت کودکان در این لحظات شکوفا می شود و شما می توانید در این شکوفایی نقش موثری داشته باشید.

با حفر کردن یا ساختن تپه های شنی ماهیچه های درشت را تقویت کرده و با مفاهیم بالا، پایین، داخل و بیرون حفره ها آشنا می شوند. از نظر شما شاید شن بازی برای کودک فقط یک بازی مفرح باشد اما در واقع یک بازی معمولی نیست و مهارتهای زیادی را در کودک تحت تاثیر قرار می دهد. کودک با شن بازی در حال انجام آزمایش علمی پیچیده است، هر بار که با ابزاری مثل قاشق یا پیمانه در حال ریختن شن و ساختن است مغز وی در حال پردازش و یادگیری مطالب جدید است. این مدل بازی ها برای کودکان نتایج آموزشی بهتری نسبت به آموزش مستقیم دارند. جس کنجکاوی و ذهن کودک با این بازی ها تحریک شده و شروع به طرح پرسش می کند.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

۲ دیدگاه

  1. ببخشید بعد در دمای محیط خراب ننیشه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =