دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / آلبوم معرفی آثار کودکانه / حباب بازی بنیامین روی نور

حباب بازی بنیامین روی نور

یکی از بازی های هیجان انگیز برای بچه ها و حتی بزرگترها، حباب بازی است. درست کردن این حباب ها، دنبال کردن آنها و ترکاندنشان و گرفتن آنها، یک بازی پر نشاط همراه با تقویت مهارت های گوناگون کودک است. درست کردن حباب ها با فوت کردن، سبب تقویت عضلات حنجره می شود و خصوصا برای کودکانی که لکنت یا ناروانی در گفتار دارند بسیار مناسب است. دنبال کردن حباب ها، تمرکز کودک را بهبود می بخشد. ترکاندن حباب ها، هماهنگی چشم و دست را تقویت می کند.

مامان بنیامین با یک دسته که از کاغذ های لول شده درست کرده است و یک حلقه سیمی، یک اسباب بازی برای گرفتن حباب ها درست کرده است تا بنیامین حباب ها را دنبال کند و تلاش کند تا آنها را از حلقه عبور دهد.

11

 

حباب بازی بنیامین روی نور

بازی دیگری که با حباب طراحی کرده است، درست کردن حباب ها روی یک میز و مشاهده انعکاس نور و تجزیه رنگ ها روی حباب است.

توشحات مامان بنیامین:

روی میز جلو مبلی یک چراغ قوه گذاشتم و دورش رو با یه پارچه پوشوندم تا نور روی صفحه متمرکز بشه . میتونید روی میز سلفون هم بکشید . قطرات آب و کف و انعکاس و شکست و طیف نور خیلی دیدنیهمامان بنیامین:
حباب بازی بنیامین روی نور
وقتی تو روشنایی کامل بچه ها حباب بازی میکنن بیشتر سعی میکنن اونا رو بترکونن . من میخواستم بازی واسه بنیامین ترتیب بدم که به حباب ها توجه کنه و باهاشون بازی کنه . بهترین حالت تماشای اونا روی نور هست. اتاق رو کاملا تاریک کنید . یه میز عسلی یا جلو مبلی لازم داریم که روش شیشه باشه و یک چراغ یا چراغ قوه . دور میز یه پارچه بستم تا نور اطراف رو روشن نکنه و فقط به زیر شیشه بتابه . اگه نگرانید که مایع حباب میزتون رو خراب کنه میتونید روی شیشه سلفون بکشید . مایع حبابی که من استفاده کردم فقط شامپو بچه هست هیچ چیز دیگه ایی استفاده نکردم و علت بوجود اومدن حباب های بزرگ اینه که سطح شیشه رو به مایع حباب آغشته کردم این کمک میکرد حباب ها زود نترکن و بشه اونا بزرگ درست کرد و همچنین دستهای بنیامین رو به مایع آغشته کردم تا دستاشو داخل حباب کنه بدون اینکه اونا بترکن و تلفیق این کار با نوری که از زیر میتابید منظره ش براش خیلی جالب بود . انعکاس نور از دیواره حباب روی شیشه ، قطرات آب و کف روی نور و شکست نور و مشاهده طیف رنگی نور روی دیواره حباب ها به قول خودش رنگین کمان همه چیزایی بود که بنیامین اونا رو لمس میکرد و لذت میبرد . وسط کف بازی هم میکرد که اون هم به جای خود روی نور لذت دیگه ایی داشت . این همون بازی معمولی حباب بازی هست که خیلی از مامانا با کوچولوهاشون بازی کردن ولی با یه کم تغییر فضا میشه یه بازی جدید با کشفیات و تجربیات جدید براشون فراهم کرد بدون هیچ هزینه اضافی.

در تصاویر زیر، این بازی را مشاهده بفرمایید:

حباب بازی بنیامین روی نور

 

حباب بازی بنیامین روی نور

 

حباب بازی بنیامین روی نور

 

حباب بازی بنیامین روی نور

 

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =