پنج شنبه , فروردین ۲ ۱۳۹۷
خانه / بازی ها / توپ ضد استرس با اسلایم

توپ ضد استرس با اسلایم

متاسفانه یا خوشبختانه در عصر تکنولوژی زندگی می کنیم و با پیشرفت های جدید علاوه بر امکانات و بهتر شدن زندگی عوارض جانبی نیز بیشتر می شوند. یکی از این عوارض نه چندان خوب، استرس است که میتوان گفت کم و بیش گریبان افراد مختلف را در زندگی می گیرد. توپ ضد استرس یک نمونه کاردستی ازران و جالب است که می توان گفت استفاده از آن علاوه بر کاهش استرس لبخند را نیز به ارمغان می آورد.

با فشردن این توپک عضلات و ماهیچه های دست نیز ورزش و تمرینات مفید انجام داده و تقویت می شوند بنابر این در هر سنی توصیه می کنیم از این توپک ها استفاده کنید و لحظات خوشی را با کودک در ساخت مدلهای مختلف تجربه کنید.

stress-ball-egg-map

برای ساختن این توپک که مدلهای زیبای آماده در بازار نیز دارد چندین پبشنهاد داریم:

توپ ضد استرس با اسلایم

اسلایم در واقع به هر چیز لیز گفته می شود، این ترکیب در بسیاری از بازیهای کودکانه در جهت تقویت مهارتها استفاده می شود. آنچه نیاز داریم مقداری آرد یا نشاسته ذرت و آب و بادکنک است. آب را کم کم اضافه کنید تا ترکیب مشابه ویدیوی بالا شود. زمانیکه به سرعت به آن ضربه می زنید مانند جامد عمل میکند و اگر به آرامی انگشتان را در آن فرو کنید مانند مایع.

سپس با استفاده از یک بطری یا قیف مخلوط آب و آرد ذرت را در بادکنک ریخته و گره بزنید. اگر از بادکنک های رنگی رنگی و ابروبادی استفاده کنید نتیجه جالب تری می بینید و با فشردن توپک طرح های زیبایی ایجاد می شود.

توپ ضد استرس

توپ ضد استرس خمیری

توپ ضد استرس با مهره های آبی

نکته:

برای بازی کودکان بخصوص زیر سه سال، نظارت بزرگتر ها الزامی است.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =