یکشنبه , اردیبهشت ۲ ۱۳۹۷
خانه / بازی ها / بیاین امروز ماشین اتشنشانی بسازیم با یک نردبان بلند

بیاین امروز ماشین اتشنشانی بسازیم با یک نردبان بلند

ماشین آتشنشانی

در پست های قبلی چند کاردستی با وسایل دورریختنی را آموزش دادم. اسباب بازی هایی که با وسایل ساده و در دسترس ساخته شده بودند و علاوه بر تقویت خلاقیت کودک شما، یک اسباب بازی جدید دست ساز برای او فراهم می شود. امروز نیز یک کاردستی جدید و یک اسباب بازی می سازیم. ماشین آتشنشانی از دسته اسباب بازی هایی است که معمولا بچه ها به سبب شکل منحصر به فرد و رنگ ویژه و آژیر پر آوازه آن، علاقه زیادی به آن دارند. پس بیاین امروز ماشین اتشنشانی بسازیم با یک نردبان بلند چوبی.

ابزار مورد نیاز:

۱) دو جعبه با اندازه های مختلف

۲) کاغذ رنگی یا مقوای قرمز

۳) چند درب بطری

۴) یک روبان سفید

۵) سیخ چوبی

۶) چسب حرارتی یا چسب چوب

۷) دو عدد لوله دستمال توالت

atash1

شیوه ساخت:

جعبه ها را با کاغذ رنگی قرمز میپوشانیم. روی یک طرف جعبه بزرگ چند تکه کاغذ سفید بچسبانید و روی آن را به دلخواه کودکتان مانند دیواره های ماشین اتشنشانی واقعی نقاشی کنید.

درب های بطری را کنار هم بچسبانید.روبان سفید را به دور درب بطری بزرگتر لوله کرده  روی درب بطری قرار دهید که مانند شلنگ ماشین اتشنشانی بپیچد و باز شود.

چند کاغذ کوچک را هم برای صورت ماشین به کودک بدهید تا به دلخواه خود برای ماشینش صورتی بکشد و بچسبانید.

دو جعبه را به هم متصل کنید.

برای دربهای جلو، من از بریده دو کارت بانکی استفاده کردم. اما شما می توانید از هر وسیله دیگری که مناسب می بینید استفاده کنین تا یک اسباب بازی دوست داشتنی همراه کودکتان بسازید.

برای ساخت نردبان هم از سیخ های چوبی استفاده کنید. دو سیخ برای اطرف و یک سیخ را هم به قطعات کوچکتر تقسیم کرده و به جای پله های نردبان بچسبانید. این نردبان را بوسیله یک درب خودکار روی سقف ماشین اتشنشانی قرار دهید.

atash2

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 11 =