خانه / مادرانه ها / برنامه ریزی یک تابستان خوب برای کودک بیش فعال

برنامه ریزی یک تابستان خوب برای کودک بیش فعال

این مطلب یک سوال بزرگ است و والدین کودکان با اختلال عدم توجه و تمرکز و بی فعالی را سردرگم میکند. زیرا این کودکان تا چند لحظه ای کاری برای انجام نداشته باشند فریاد بی حوصلگی برمی آورند. اما هنگامی که بدانند چه میخواهند یا چه چیزی از آنها توقع می رود، حال بهتری دارند.
کارهای منظمی را برنامه ریزی کنید که خود شما همراه کودک بتوانید انجام دهید تا او پیشرفت خود را ببیند و تصمیم بگیرید چه فعالیت های برای او سودمند است؛ شنا، دوچرخه سواری، پیک‌نیک، کلاسهای آکادمیک و…

برنامه ریزی یک تابستان خوب برای کودک بیش فعال
۱) یک جدول زمانبندی برای تابستان تهیه کنید
برای همه روزها برنامه داشته باشید، منتظر درخواست کودکتان نمانید، ترتیب را معین کنید؛ بازی های ادامه دار، ساختن چیزی مانند پخت کیک و… برخی خانه های جدول را برای برنامه های اتفاقی و جالب خالی بگذارید و بسته به شرایط آن را کامل نمایید.
۲) فعالیت های جرقه ای را برای بالا بردن اعتماد به نفس کودک امتحان کنید:
کنجکاوی کودک شما باید ارضا شود و او را تشویق به دقت در پیرامونش کنید. گردش و پیاده‌روی بسیار سودمند است
ساختن کاردستی هنری و خلاقانه بسیار کمک کننده است و به کودک احساس تکامل می دهد و بالارفتن توانایی ها، اعتماد به نفس او را ببشتر می کند.
۳) برای هر روز یک موفقیت طرح ریزی کنید:
برای هر روز حداقل یک فعالیت مورد علاقه یا کاری که در آن خبره است را قرار دهید و به کودک زمان دهید پیرامون موفقیت خود با شما سخن بگوید.
۴) از فناوری برای تفریح استفاده کنید:
برنامه های بسیاری برای بازی و اموزش وجود دارد. از آنها برای انجام ورزش های ذهنی و تفریح کودکتان استفاده کنید.
۵) تفریح خانوادگی داشته باشید:
این برنامه به کودک شما نشان می دهد که شما برنامه ریزی میکنید تا زمانی را با او سپری کنید. این کار به او احساس ارزشمندی و عزت نفس می دهد.
این تفریح می تواند یک بازی دسته جمعی یا بک پیک نیک خانوادگی باشد.
۶) زمانی را برای رویاپردازی به او بدهید:
هر بچه ی خیلی فعالی هم نیاز به زمان های استراحت دارد، به او کمک کنید تا یک فعالیت مورد علاقه برای چنین زمان هایی بیابد. جمع آوری یک یا چند مجموعه سرگرمی مناسبی است؛ درب های بطری های مختلف، کاغذ های بسته بندی شکلات، سنگ ها، برگ، تکه های چپب، گلبرگ های گلها، تمبر و… این کار را برای اواسط روز، یا صبحا بگذارید و ساختن کاردستی یا…. را برای عصر مه تمرکز کودک شما بیشتر است.
توجه داشته باشید که این زمان تنها پیش است، شما کودک خود را بهتر می شناسید و میتوانید بهترین برنامه ریزی را برای او داسته باشید.

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + سه =