یکشنبه , اردیبهشت ۲ ۱۳۹۷
خانه / خلاقیت / با تراشه های مدادرنگی کاردستی بسازیم

با تراشه های مدادرنگی کاردستی بسازیم

تراشه های مداد رنگی، شکی زیبایی دارند و من دوست نداشتم آنها را دور بیاندازم. مدتی این تراشه های را در شیشه ای جمع کردم. چند روز پیش دیدم که مقدار زیادی تراشه های مداد رنگی دخترکم در شیشه است. تصمیم گرفتم ایده ای به دخترکم بدهم تا یک کارستی جدید بسازیم.

حتما این ساختن این کاردستی را امتحان کنید. علاوه بر سادگی، یک تجربه جدید و زیبا است.

قاب عکس کودک:

قاب عکس با تراشه های مداد رنگی

یک برگه مقوای a4 سیاه را در اختیار دخترکم قرار دادم. چهار نقطه را درچهار گوشه کار علامت زدم تا او بین انها با خط کش، خط کشی کند و قاب کار اماده شود. قبل از ادامه کار، او خواست کمی در مقوای سیاه نقاشی بکشد. پس از آن با چسب کاغذ ماژیکی، تراشه ها را هر جا و به هر صورتی که دوست داشت، چسباند.

قاب عکس کودک با تراشه های مداد رنگی

در پایان کار هم یکی از عکسهایش را در آن قاب قرار دادم و به دیوار اتاقش چسباندیم. اگر دوست داشتید برای نریختن و خورد نشدن تراشه ها در پایان کار، روی تراشه ها را چسب نواری پهن بزنید که البته قاب عکس را زیباتر نیز می کند.

قاب عکس با تراشه های مداد رنگی

دکوپاژ شمع با ترشه ها:

این بار تراشه ها را روی یک شمع سفید چسباندیم. با یک کاردک کوچک دخترکم چسب چوب را با نظارت من روی شمع میزد و سپس تراشه ها با احتیاط که نشکند روی آن می چسباند.

دکوپاژ شمع با تراشه های مداد رنگی

در اخر شمع زیبای دخترکم برای تزیین کتابخانه آماده شد. البته این کاردستی با تراشه ها کمی از مورد قاب دشوارتر بود اما کار با چسب چوب جذابیت ویژه ای برای دخترکم داشت.

دکوپاژ شمع با تراشه های مداد رنگی

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =