دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / بازی گروهی-مهارتی برداشت محصول پاییزی

بازی گروهی-مهارتی برداشت محصول پاییزی

یک بازی گروهی و مهارتی پاییزی به شما معرفی می کنیم که نیاز به هیچ وسیله ویژه ای ندارد و می تواند مدت زیادی کودکان را سرگرم کند و بایشان تجربه ای لذتبخش فراهم آورد.

بازی گروهی-مهارتی برداشت محصول پاییزی

۱. بچه ها را به دو گروه تقسیم کنید. این بازی را در فضای باز بهتر است انجام دهید تا نگران کثیف شدن منزل نباشید. و یا پس از بازی به کمک خود بچه ها دانه های ریخته روی فرش را به عنوان بخش پایانی بازی جمع کنید.

۲. مقداری تخمه آفتابگردان ( یا گندم، برنج و یا هر دانه پاییزی دیگری) در یک ظرف جمع کنید.

۳. حال یک فنجان کوچک در اختیار یکی از اعضای هر گروه قرار دهید.

۴. ظرف پر از تخمه ها را در فاصله ای از هر دو گروه که به صف ایستاده اند قرار دهید.

۵. ظرف کوچکتری در کنار هر گروه بگذارید.

۶. اعضای گروه باید با فنجان مقداری از تخمه های ظرف را بردارند و برگردند و در ظرف دومی بریزند و فنجان را به هم گروهی خود بدهند تا همین بازی را ادامه دهد.

۷. گروهی برنده است که ظرف گروهش زودتر پر شود.

  • بازی را با دادن یک پیش دستی به جای فنجان برای جابجایی تخمه ها و یا حتی قاشق می توانید برای بچه ها بزرگتر، دشوارتر سازید.
  • برای کودکان زیر چهار سال، روی جنبه رقابتی بازی تاکید نداشته باشید و نامی از برنده شدن نبرید. تنها شادی بچه ها در این بازی گروهی اهمیت دارد.

نکته: پیشنهاد ما به جای تخمه استفاده از پوست آجیل مانند پوست پسته یا مهره های رنگی بازی و یا حتی خرده های کاغذ است. تا بازی علاوه بر تقویت مهارت های کودکان، به آنها بیاموزد در زمان بازی مراقب باشند چیزی اسراف نشود و تا حد ممکن از ابزار بازیافتی برای بازی بهره ببرند.

این بازی سبب تقویت مهارت های حرکتی، تمرکز و دقت، هماهنگی چشم و دست و همچنین سبب آموزش همکاری و کار با گروه می شود. حتما آن را امتحان کنید و لذت ببرید. این بازی مناسب فضای بازی کودکان و مهد کودک ها خصوصا در روزهای بارانی پاییزی است.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دوازده =