خانه / اموزش / اعداد و ریاضی / بازی پیدا کردن اجسام در ژله برای خردسالان

بازی پیدا کردن اجسام در ژله برای خردسالان

بازی پیدا کردن اجسام در ژله برای خردسالانبازی با ژله یک بازی حسی مناسب برای خردسالان بشمار می رود، از یک سو اگر کودک دستش را به دهان نزدیک کند و مقداری از ژله را بخورد مشکلی پیش نمی آید از طرفی با لمس کردن، فشار دادن، مشت کردن، بهم زدن با دست، له کردن و جستجوی ماده ای جدید ذهن کنجکاوش را آزادانه آماده یادگیری می کند.در بازی پیدا کردن اجسام در ژله برای خردسالان گروه کودک و بازی در نظر دارد علاوه بر نکاتی که اشاره شد کودک را به یافتن و جستجو تشویق کند. با طرح سوالاتی مثل ” ببین توی ژله چی پیدا می کنی؟!” یا سوال ” فکر میکنی زیرش چی قایم شده؟!” کنجکاوی کودک را بر می انگیزید و کودک را ترغیب به جستحو و یافتن آنچه پنهان شده می کنید.

هیجان بازی حسی با ژله از یک طرف، و کنجکاوی برای پیدا کردن گنج پنهان شده از طرف دیگر این بازی را به سرگرمی مفرحی برای دلبندتان تبدیل می کند.

آنچه نیاز داریم:

  • ژله با رنگ های مختلف
  • یک سینی بزرگ لبه دار
  • اسباب بازی ها یا شماره های پلاستیکی و قابل شستشو ( دقت کنید اگر کودک زیر سه سال دارید از اسباب بازیهای بزرگتر با حداقل قطر ۲ سانتیمتر استفاده نمایید تا از احتمال خطر خورده شدن  و خفگی جلوگیری نمایید)
  • قالب های مناسب کوچک برای ژله

روش کار:

وقتی مواد ژله ها آماده شدند بهتر است آیتم های همرنگ با ژله ها را در طرف قرار دهید تا مقداری از حدس زدن گنج پنهان شده در ژله به دلیل شفافیتش کاسته شود. با این حال می توانید آیتم ها را درون مواد قرار داده و در یجچال نگهداری نمایید تا ژله بسته شود.

انتخاب اعداد برای پنهان کردن یک روش مناسب برای آموزش و معرفی  شماره ها به کودک می باشد. در انتهای یک بازی شاد پر از کثیف کاری می توانید براحتی همه وسایل را شسته و کودک از یک حمام گرم و آب بازی نیز بهره مند گردد.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =