چهارشنبه , اردیبهشت ۵ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / بازی پرتحرک و شاد تاس و حرکات ورزشی

بازی پرتحرک و شاد تاس و حرکات ورزشی

با تغییر شیوه زندگی مدرن و آپارتمان نشینی بسیاری از بازیهای مفید و پرتحرک قدیمی رو به فراموشی می روند زیرا فضایی کافی و مناسب برای انجام ندارند تا از نسل گذشته به نسل جدید منتقل شوند. اما می توان با وجود فضای کم نیز بازیهای حرکتی و پرنشاطی را برای کودکان طراحی کرد تا حتی الامکان در پاییز و زمستان که امکان بازی در پارک و فضاهای عمومی کمتر می شود بتوانند ماهیچه های درشت خود را تقویت نمایند. گروه “کودک و بازی” بازی پرتحرک و شاد تاس و حرکات ورزشی را به شما به عنوان یک بازی حرکتی بسیار ساده معرفی می کند.

آنچه نیاز داریم:

برای شروع بازی دو تاس نیاز است که روی یکی همان شماره های معمول تاس است و روی دیگری تصاویر اعضای بدن است. این دوتاس را میتوان با دو جعبه مقوایی کوچک و ترجیحا هم اندازه یا دو مکعب خانه سازی ساخت. تصاویر مورد نظر را پرینت گرفته و در شش وجه تاس بچسبانید. حتی می توانید خودتان این تصاویر را روی وجوه تاس ترسیم نمایید.

دانلود فایل قسمتهای مختلف بدن

روش بازی پرتحرک و شاد تاس و حرکات ورزشی

روش بازی به این ترتیب است که کودک دو تاس را همزمان میریزد، به عنوان مثال اگر عدد سه و تصویر دست آمد، کودک دست خود را سه مرتبه بچرخاند یا بالا و پایین ببرد. برای تصاویر دیگر نیز می توانید هر بار یک حرکت را به کودک پیشنهاد نمایید.

بازی پرتحرک و شاد تاس و حرکات ورزشی

میتوان تصاویر را برای بچه های سه سال به بالا پیچیده تر ساخت و مثلا تصاویر حرکات ورزشی مختلف مانند لی لی، پرش جفت پا، پرش به عقب، پرتاب توپ، حرکت پروانه یا حتی طناب زدن را قرار داده و به این وسیله بازی را متناسب سن کودک تغییر داد.

بازی پرتحرک و شاد تاس و حرکات ورزشی

دانلود فایل حرکات

با سرعت بخشیدن به بازی می توان با یک وسیله بسیار ساده بازی پر هیجانی را فراهم آورد. چنانچه این بازی را در جمع چند کودک مطرح کنیم، می تواند شکل یه مسابقه کوچک و جذاب به خود بگیرد.

بازی پرتحرک و شاد تاس و حرکات ورزشی

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =