خانه / اموزش / بازی و کاردستی قلب دوختی رنگارنگ

بازی و کاردستی قلب دوختی رنگارنگ

با روشی ساده می توانید یک بازی مهارتی برای تقویت مهارت های ظریف بسازید و همچنین کار با نخ و سوزن و دوخت های اولیه را به کودک خود بیاموزید و درنتیجه این بازی، یک یادگاری و هدیه زیبا بسازید. نوشته امروز بازی و کاردستی قلب دوختی رنگارنگ است که در ادامه مراحل آن را مطالعه می کنید.

بازی و کاردستی قلب دوختی رنگارنگ
تکه های کارتن بسته بندی وسایل مختلف را همواره نگه می دارم، زیرا بازی های خلاقانه بسیاری با آنها قابل انجام است که هیچ هزینه ای نیز دربرندارد.
چگونگی ساخت کارت بازی دوخت؛
یک تکه مقوا یا کارتن انتخاب کنید که ضخامت معمولی داشته باشد، زیرا کار کردن با کارتن های بسیار ضخیم، دشوار است و بعلاوه سوراخ کردن آنها با پانچ به راحتی امکان پذیر نیست.

بازی و کاردستی قلب دوختی رنگارنگ
یک شکل قلب ( یا هر شکل دیگری که می پسندید روی کارتن بکشید و برش دهید، برای شروع کار شکل های ساده مانند شکل های هندسی مختلف را انتخاب کنید.
حالا کودکتان می تواند هر چیزی که دوست دارد  روی کارت نقاشی کند، ماژیک های اکلیلی به سبب شفافیت و براق بودن رنگ ها جالبتر هستند.
اطراف شکل را با فواصل منظمی علامت بگذارید و با پانچ یا هر وسیله ای که در دسترس دارید، سوراخ کنید.

بازی و کاردستی قلب دوختی رنگارنگ
حال نوبت دوخت است. روبان را از اولین سوراخ عبور داده و ادامه کار را به فرزندانتان بسپارید. پس از پایان کار دو طرف روبان را گره بزنید تا کودکتان بتواند کاردستی خود را هر مکانی دوست دارد بیاویزد و یا به دوست خود هدیه دهد.

بازی و کاردستی قلب دوختی رنگارنگ

این بازی ساده، روشی سودمند برای تویت مهارت های ظریف کودک شما است و البته یک کاردستی زیبا به عنوان قاب عکس هدیه برای یادگاری خواهد بود.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 16 =