دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / بازی و نوشتن با گچ های رنگی

بازی و نوشتن با گچ های رنگی

در این مجموعه بازی های خارج از ساختمان با گچ، می توان روی مهارت های ظریف، مهارت های حرکتی و ماهیچه ای، آموزش نوشتن، حروف، اعداد و ریاضی تمرکز کرد. بازی با گچ و اب برای بچه ها بسیار لذت بخش است.

وسایل مورد نیاز:
– گچ های رنگی
– قلمو
– آب پاش اسپری
– سطل کوچک
– آب پاش باغبانی

chalk-koodakvabazi-comبازی خلاقانه

گچ را در اختیار کودک قرار داده و اجازه دهید تا آنجا که می تواند نقاشی کند، هر چیزی که دوست دارد. نوشتن با گچ های رنگی بزرگ به قدرت و حرکت انگشتان کودک کمک می کند. زمانیکه نوشتن و نقاشی کودک تمام شد، مقداری آب داخل سطل و آب پاش باغبانی ریخته و از کودک بخواهید تا نوشته ها را بشوید. برداشتن و حمل سطل آب یا آب پاش به ماهیچه ها و تعادل در حرکت کمک می کند.

نقاشی با گچ روی سطح خیس

حالا می توان تجربه نوشتن با گچ بر روی سطح خیس را به کودک آموخت. رنگ ها روشن تر شده و بافت تغییر میکند و در نتیجه رنگ آمیزی تو پر تر بنظر می رسد. نکته ای که خیلی عالی بنظر میرسد این است که در تابستان همه چیز سریع تر خشک می شود پس می توان نقاشی کرده ، شسته ، خشک شده و دوباره و دوباره این بازی را تکرار نمود.

بازی و نوشتن با گچ
بازی و نوشتن با گچ

شستن و پاک کردن گچ ها

در نهایت می توان با استفاده از آب پاش اسپری و قلمو همه نقاشی ها را پاک کرد.فشردن و اسپری کردن با دو دست کمک زیادی به مهارت های طریف حرکتی دست و انگشتان کودک می کند.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + شانزده =