چهارشنبه , اردیبهشت ۵ ۱۳۹۷
خانه / بازی ها / بازی و تجربه حسی با برگ های پاییزی (بخش دوم)

بازی و تجربه حسی با برگ های پاییزی (بخش دوم)

در نوشته پیشین از علاقه فرزندان کوچک شما به لمس و برداشتن و نگهداری برگ ها و شاخه های پاییزی سخن به میان آمد. پیشنهاد شد تا این لذت را از او دریغ نکنید و فرصت این تجربه بی نظیر را به او بدهید و شرایطی فراهم آورید تا خود شما هم در کنار او از این روزهای رنگارنگ لذت ببرید.

حال چند پیشنهاد دیگر نیز برای شما مادر مهربان ذکر میکنم تا بتوانید زیبایی پاییز را به خانه خود مهمان کنید و شکوه ان را به فرزند خود نشان دهید و از همه مهمتر لحظات شادی را سپری کنید.

۱) اگر فرزند شما برگ های فراوان با اندازه های مختلف جمع آوری کرده است؛ پیشنهاد دیگر من، یک تمرین ریاضی است. از او بخواهید برگ ها را از بزرگ به کوچک به شما بدهد. و یک به یک بر روی یکدیگر با چسب سلفون بچسبانید و سپس اطراف ان را ببرید. مشاهده خواهید کرد که یک تابلوی پاییزی بسیار زیبا خواهید داشت که می تواند تزیین کننده دیوار اتاق فرزنتان یا حتی اتاق پذیرایی شما باشد.

barge3

۲) می توانید یک پارچه پهن کنید، برگ ها را در یک ظرف بزرگ ریخته و روی آن قرار دهید. سپس به کودک خود اجازه دهید هر جور که دوست دارد با برزگ ها بازی کند. با دست انها خرد کند و صدایش گوش دهد. با پا روی ان قدم بگذارد و یا …. . البته پیش از شروع بازی حتما قوانین را به او متذکر شوید تا در طول بازی نگران چیزی نباشید و او بتواند با خیال راحت بازی کند و پس از بازی مجبور نباشید برای مدت طولانی خانه را تمیز کنید. با او قرار بگذارید که خودش باید در در مرتب کردن خانه پس بازی همکاری کند.

barge4

برای کودکان نوپا(۳-۲سال) اگر احتمال میدهید دستان او خراشیده شود، می توانید از یک پارچه نازک روی برگ های استفاده کنید تا از روی پارچه برگ ها را خرد کند و به صدای زیبای آن گوش دهد. یااینکه خود برگ های کوچکتر را انتخاب کنید و در اختیارش قرار دهید تا دیگر نگرانی از این بابت نداشته باشید.

۳) حال با برگ های خرد شده می توانید یک اثر هنری دیگر خلق کنید. از فرزندتان بخاهید هر نقاشی که دوست دارد روی یک برگ کاغذ بکشد. سپس شما روی آن را با چسب مایع یا چسب های ماژیکی بپوشانید. جال خرده برگ های رنگارنگ را روی برگ کاغذ بریزید و پس از کمی فشار بروی آن و خسک شدن چسب، می توانید خرده برگ های اضافی را از روی نقاشی بتکانید. برای ثابت ماندن و براق شدن نقاشی روی ان چسب سلفون بچسبایند. حالا یک تابلوی پاییزی دیگر برای تزیین دیوار خانه شما اماده است.

barge5

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =