دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / بازی های فکری از تولد تا سه ماهگی

بازی های فکری از تولد تا سه ماهگی

بازی های فکری برای تقویت توانایی های ذهنی از تولد تا سه ماهگی

۱) در آغوش کشیدن:

اولین و مهمترین فعالیتی است که والدین کودک برای او انجام می دهند، این در آغوش کشیدن به جز آرامشی که برای مادر و کودک به همراه دارد. حس مهم بودن و عزت نفس را در کودک تقویت میکند؛ تا پیش از یک سالگی کودک هیچگاه نباید برای درخواست نیازهای اولیه خود مدتی گریه کند.از تاثیر شگفت انگیز لمس و بوسیدن نوزاد در احساس امنیت و اطمینان در بزرگسالی غافل نشوید.

بازی های فکری برای تقویت توانایی های ذهنی پیش از3 ماهگی
۲) با کودک صحبت کنید.

جملاتی کوتاه و کودکانه و سرشار از عشق در گوش او زمزمه کنید. شنیدن صدای پر مهر پدر و مادر بزرگترین تقویت کننده ارتباط خوب او با والدین خود است.

۳) موسیقی آرامش بخش:

پس از صدای پدر و مادر، شنیدن آواهای موزون و تکراری برای نوزاد آرامش بخش است. برخی سمفونی های کلاسیک (موتزارت ) تاثیر عمیقی بر تقویت ذهن و خلاقیت او در آینده خواهد داشت.

۴) توپ کجاست:

 هنگامی که نوزاد از خواب بیدار شده و شیر خود را خورده است و سرحال است بهترین زمان برای بازی با او لذت بردن از زمان با هم بودن است. توپی یا جغجغه ای را در برابر چشمان او تکان دهید. آن را به طرفین حرکت دهید تا با چشمانش دست شما را دنبال کند. گاهی می توانید توپ را دست به دست پرتاب نمایید و او را متوجه تغییر ناگهانی مکان توپ کنید و تکرار کنید توپ کجاست؟ توپ کجا رفت؟ و با تکان دادن توپ، او را متوجه توپ در دستتن گردانید.

۵) تجربه های حسی:

شرایطی برای او فراهم آورید تا بتواند مواد مختلف را لمس کند. یک دفترچه پارچه ای از جنس های مختلف و یا لمس سنگ ها با سطوح زبر و صاف و حتی تفاوت جنس پوست میوه ها می تواند تجربه های بی نظیری برای او باشد.

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 15 =