خانه / اموزش / بازی های فکری از سه تا شش ماهگی (بخش اول)

بازی های فکری از سه تا شش ماهگی (بخش اول)

بازی های فکری از سه تا شش ماهگی برای تقویت توانایی های ذهنی

سه تا شش ماهگی

در نوشته پیشین در مورد بازی های فکری درسنین تولد تا سه ماهگی سخن گفته شد و راهنمایی هایی مطرح گردید. در این بخش پیرامون فعالیت‌هایی که برای سنین سه تا شش ماهگی مناسب است، ارائه می شود تا ایده هایی برای گذران زمانی شاد و مفید در کنار فرزندتان در اختیار شما قرار دهد.

5
۱) شناخت رنگ ها:

کودک در این سن دیگر رنگ ها را نیز تشخیص می دهد. یک اسباب بازی با چند رنگ رع در برابر چشمانش در فاصله حدود ۳۰سانتی متری قرار دهید و به او بگویید چه میبینید و توجه او را به شکل ها و رنگ ها جلب نمایید. مکعب های پارچه ای برای این بازی بسیار مناسب است.خودتان نیز می توانید بسازید. هر طرف را یک شکل بت چند رنگ بکشید و بچسبانید و حتی از گوشه های آن می توانید روبان های رنگی آویزان کنید.

۲) شناخت جنس:

یک مکعب رنگی با جنس های مختلف در هر وجه نیز می توانید بسازید و به دستش بدهید تا لمس کند. از برگه های کاغذ کادوی براق، پلاستیک حبابدار، پارچه های توری با بافت ریز و درشت، پارچه های مخمل و خزدار، تکه های زبر کارتن، گزینه های مناسبی برای ساخت چنین مکعبی است.

۳) تقویت عضلات دست وپا:

دستان کودک را در دست خود نگاه دارید و به سمت بالا و پایین بیاورید و تکرار کنید، بالا، پایین. همین بازی را با بالا و پایین آوردن پاها یا هم و راست کردن زانوان او انجام دهید و تکرار کنید: بریم بالا، بیایم پایین، دست ها باز، دست هل بسته. پس از هر بار او را ببوسید.

۴) کتاب بخوانید:

شروع سه ماهگی، سن مناسبی برای آغاز کتابخوانی است. کتابهایی به عکسهای تکی در هر صفحه و متن شعرگونه ای کوتاه مناسب هستند.
ادامه فعالیت ها را در مطلب بعدی خواهید خواند.

همچنین ببینید

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی شکستن تخم مرغ ها

بازی امروز، یک بازی حسی است ککه می توان گروهی انجام داد. اییده این بازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + یک =