دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / بازی ها / بازی های تابستانی بادکنکی

بازی های تابستانی بادکنکی

بولینگ بادکنکی:

موانع را در اطراف حیاط یا خانه به عنوان هدف برای کودک قرار دهید.

وسایل مورد نیاز:

بادکنک، وسایلی به عنوان مانع مانند سکه، حلقه هولاهوپ، سطل و ..

ایده هایی برای این بازی:

  • بادکنک ها را به طرف حلقه پرتاب کنید تا حلقه بایفتد یا از وسط حلقه بادکنک را پرتاب کنید.
  • با بادکنک پشتک بزنید و بعد بادکنک را از داخل حلقه پرتاب کنید.
  • یک بادکنک را روی یک سکه نگه دارید.
  • سه بادکنک را به هوا پرتاب کنید و آنها را در هوا بترکانید.
  • دو بادکنک را همزمان در یک سطل جا دهید.

 

بسکتبال بادکنکی:

باد کنک های کوچک را با آب پر کنید و آن ها را به سمت حلقه مینی بسکتبال در خانه یا حیاط منزل پرتاب کنید. می توانید نقطه ای را با چسب رنگی روی دیوار در ارتفاعی که برای کودک قابل دسترس باشد مشخص کنید و بادکنک را به سمت آن پرتاب کنید. برای جالب شدن این بازی، البته اگر تعداد زیادی بادکنک کوچک دز منزل دارید، به جای چسب یک سوزن ته گرد یا میخ به دیوار بکوبید. به این صورت هر گاه بادکنک به هدف برخورد کند، خواهد ترکید و کودک شما لذت رسیدن به هدف را هماهن لحظه تجربه می کند. این روش به ویژه برای کودکانی که اعتماد به نفس پایینی دارند و قادر به تمرکز نیستند بسیار مناسب است.

بازی های تابستانی بادکنکی

جنگ بادکنکی:

این بازی، بسیار سرگرم کننده و هیجان انگیز است. به جای استفاده از تیرکمان و تفنگ می توانید تعداد زیادی بادکنک کوچک که با آب پر شده اند قرار دهید تا یک جنگ باکنکی را تجربه کنند. به این ترتیب با تنها چند بادکنک، یک بازی گروهی هیججان ناگیز برای کودک خود ترتیب دهید تا در کوچه با در تفریحات در جنگل، یک بازی را مانند پینت بال تجربه کنند و شما از صدای خنده های قطع نشدنی آنها لذت ببرید. می توان برای کودکان بزرگتر، این بادکنک ها را بدون آب در اختیارش قرار دهید. به این ترتیب هر کس بادکنک خود را زودتر پر آب کند برنده خواهد بود.

نقاشی شلپ شلوپ بادکنکی:

بادکنک ها را با آب های رنگی پر کنید. حال به کودک بدهید تا روی یک کاغذ یا یا زمین پرتاب کند و یک نقاشی با شلپ شلوپ بادکنک بکشد. البته این بازی مناسب خارج خانه یا حمام است که از ریختن آب و رنگ روی فرض نگران نباشید. صفحات بزرگ بنرها نیز می توند صفحه ای مناسب برای این بازی ها باشد.

**توجه مهم: در تمام این بازی هدف لذت و شادی کودک است. اما در مصرف آب دفت کنید. برای پر کردن بادکنک ها با آب می توانید از آب هایی که می خواهید دور بریزید استفاده کنید. مانند آب حاصل از شستشوی میوه ها. برای پر کردن بادکنک ها با آب از قیف استفاده کنید تا آب بیرون نریزد و از اسراف جلوگیری کنید. به این ترتیب در کنار بازی به کودک خود درست استفاده کردن از آب را آموزش دهید.

سایر ایده های بازی با بادکنک را صفحات دیگر سایت مطالعه بفرمایید: ساختن اسباب بازی با بادکنک(بخش اول)،  ساختن اسباب بازی با بادکنک(بخش دوم)

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + ده =