خانه / آلبوم معرفی آثار کودکانه / بازی نمونه سازی از روی الگوی بنیامین

بازی نمونه سازی از روی الگوی بنیامین

این بار یک بازی به شما معرفی می شود که سبب هماهنگی بیشتری بین چشم و دست و تقویت فعالیت مغزی می شود. این بازی طراحی مامان خلاق بنیامین جان است که برای سایت کودک و بازی ارسال نموده است تا ایده ای در اختیار شما والدین عزیز قرار دهد.

بازی نمونه سازی از روی الگوی بنیامین

ایده بازی:

توی کاربرگ ها ی بچه ها حتما زیاد دیدید که روی یه صفحه شطرنجی طرحی داده شده و از کودک خواسته میشه که مانند نمونه رنگ کنه . درسته رنگ آمیزی هم یکی از مهارت هایی هست که باید کار بشه ولی خواستم به شیوه ایی جدید و ابتکاری این سرگرمی رو واسه پسرم آماده کنم . از طرفی هم به رنگ آمیزی با مداد زیاد علاقه نداره و وقتی از خط بیرون میزنه مثل خود نمونه نمیشه یه کم ناراحت میشه . نخواستم از این بازی فکری محروم بمونه این شد که این سرگرمی رو براش آماده کردم .

بازی نمونه سازی از روی الگوی بنیامین

مراحل اماده سازی بازی:

ابتدا قاب کار را با مقوا به صورت زیر اماده می کنیم. صفحه شطرنجی بازی به صورتی که تصویر می بینید به راحتی اماده می شود.

بازی نمونه سازی از روی الگوی بنیامین

حال صفحه شطرنجی را در داخل یک جعبه قرار دهید تا صفحه کار اماده شود.

بازی نمونه سازی از روی الگوی بنیامین

 

مکعب ها چوبی هستند. خیلی راحت خودتون میتونید اونا رو تو خونه با اره ببرید . فقط کافیه از ضایعات نجاری چوب های بلند نازک تهیه کنید. من خودم اونها رو بریدم. و با آبرنگ رنگ کردم . مراحل ساخت خونه خونه ها هم تو عکس مشخصه مقوایی هستند . روی نوارهای مقوایی افقی و عمودی خطوطی به اندازه مکعب ها به اضافه دو میلیمتر میکشیم تا مکعب ها راحت جا برن و با قیچی تا نصفه خطوط رو میبریم بعد اونا رو مثل شکل در هم فرو میکنیم تا خونه خونه هامون آماده بشن . بعد قاب رو آماده میکنیم و در آخر خونه خونه ها رو داخل اون فرو کرده چسب میزنیم.

بازی نمونه سازی از روی الگوی بنیامین

حالا زمان بازی است. امیدواریم از این بازی لذت ببرید. نمونه طرح ها را می توانید از فایل پی دی اف زیر دانلود و پرینت بگیرید و از آن در بازی کودکان استفاده کنید.

بازی نمونه سازی از روی الگوی بنیامین

 

template

این بار یک بازی به شما معرفی می شود که سبب هماهنگی بیشتری بین چشم و دست و تقویت فعالیت مغزی می شود. این بازی طراحی مامان خلاق بنیامین جان است که برای سایت کودک و بازی ارسال نموده است تا ایده ای در اختیار شما والدین عزیز قرار دهد. ایده بازی: توی کاربرگ ها ی بچه ها حتما زیاد دیدید که روی یه صفحه شطرنجی طرحی داده شده و از کودک خواسته میشه که مانند نمونه رنگ کنه . درسته رنگ آمیزی هم یکی از مهارت هایی هست که باید کار بشه ولی خواستم به شیوه ایی جدید و ابتکاری این سرگرمی رو واسه پسرم آماده کنم . از طرفی هم به رنگ آمیزی با مداد زیاد علاقه نداره و وقتی از خط بیرون میزنه مثل خود نمونه نمیشه یه کم ناراحت میشه . نخواستم از این بازی فکری محروم بمونه این شد که این سرگرمی رو براش آماده کردم . مراحل اماده سازی بازی: ابتدا قاب کار را با مقوا به صورت زیر اماده می کنیم. صفحه شطرنجی بازی به صورتی که تصویر می بینید به راحتی اماده می شود. حال صفحه شطرنجی را در داخل یک جعبه قرار دهید تا صفحه کار اماده شود.   مکعب ها چوبی هستند. خیلی راحت خودتون میتونید اونا رو تو خونه با اره ببرید . فقط کافیه از ضایعات نجاری چوب های بلند نازک تهیه کنید. من خودم اونها رو بریدم. و با آبرنگ رنگ کردم . مراحل ساخت خونه خونه ها هم تو عکس مشخصه مقوایی هستند . روی نوارهای مقوایی افقی و عمودی خطوطی به اندازه مکعب ها به اضافه دو میلیمتر میکشیم تا مکعب ها راحت جا برن و با قیچی تا نصفه خطوط رو میبریم بعد اونا رو مثل شکل در هم فرو میکنیم تا خونه خونه هامون آماده بشن . بعد قاب رو آماده میکنیم و در آخر خونه خونه ها رو داخل اون فرو کرده چسب میزنیم. حالا زمان بازی است. امیدواریم از این بازی لذت ببرید. نمونه طرح ها را می توانید از فایل پی دی اف زیر دانلود و پرینت بگیرید و از آن در بازی کودکان استفاده کنید.   template

امتیاز کاربران: ۴٫۶ ( ۵ رای)
۰ bigtheme

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =