دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / آلبوم معرفی آثار کودکانه / بازی مهارتی ظریف تعقیب خطوط

بازی مهارتی ظریف تعقیب خطوط

همانطور که بازیهای مهارتی ظریف توضیحات مفصلی در مورد چرایی لزوم این بازیها در سنین پایی توضیح دادیم، باز هم به دلیل اهمیت این موضوع یک بازی خلاقانه جدید و البته ارسالی از مادری خلاق را برایتان معرفی می کنیم. بازی مهارتی ظریف تعقیب خطوط با توضیحات کامل این مادر را در زیر دنبال نمایید.

بازی مهارتی ظریف تعقیب خطوط

توضیحات مادر خلاق و مهربان بنیامین ۳ سال و ۳ ماهه

مراحل ساخت
طرح خطوط رو روی کاغذ با اندازه گیری دقیق میکشیم
یک ورق طلق رو روی این کاغذ با نوار چسب میچسبونیم ( این کاغذ از طلق جدا خواهد شد فقط برای تمیزی کار خطوط رو روی طلق نمیکشیم)
طلق رو از کاغذ جدا میکنیم
روی یک جعبه به تعداد خطوطی که داریم شیار ایجاد میکنیم ( البته این مرحله هم باید دقیق اندازه گیری بشه : به این ترتیب که نوارهای طلق بریده شده رو با همون فاصله ایی که قرار ضخامت شیار ها باشه روی جعبه میذاریم میتونیم با نوار چسب موقتی ثابتش کنیم و بعد از علامت زدن محل شیارهای جعبه طلق رو جدا کنیم و جعبه رو برش بزنیم )
من برای ضخیم تر شدن ورق طلق و همچنین راحت چسبیدن اون به جعبه ( البته از طلقی که برای رادیوگرافی هست استفاده کردم چون خیلی ضخیم هستن . داخل مایع سفید کننده لباس انداختم و شفاف شد ) یک طرف اون رو با نوار چسب کاغذی پوشوندم و دوباره طرح لبه ها رو روی نوار چسب بریدم . این طرف طلق که نوار چسب کاغذی داره زیر کار هست که قراره به جعبه بچسبه
در آخر نوارهای طلق رو با چسب به جعبه چسبوندم
و در مورد مهره ها
مهره های سفید رنگی که استفاده کردم سر قطره چکان هست و اتصالشون هم با یک سیم روکش دار هست باید ضخامت این سیم رو با ضخامت شیارها تطابق بدید
البته دوستان میتونن بنا به خلاقیت خودشون از دکمه یا مهره یا مروارید های رنگی استفاده کنن
بازی مهارتی ظریف تعقیب خطوط
بنیامین عزیز در حال بازی و تقویت مهارتهای حرکتی با یک بازی ساده، کم هزینه و بسیار خلاقانه خانگی می باشد. شما هم می توانید یک مادر یا مربی خلاق برا پرورش مهارت ها و هوش کودک خود باشید.
بازی مهارتی ظریف تعقیب خطوط
لطفا به این پست امتیاز دهید.
همانطور که بازیهای مهارتی ظریف توضیحات مفصلی در مورد چرایی لزوم این بازیها در سنین پایی توضیح دادیم، باز هم به دلیل اهمیت این موضوع یک بازی خلاقانه جدید و البته ارسالی از مادری خلاق را برایتان معرفی می کنیم. بازی مهارتی ظریف تعقیب خطوط با توضیحات کامل این مادر را در زیر دنبال نمایید. توضیحات مادر خلاق و مهربان بنیامین ۳ سال و ۳ ماهه مراحل ساخت طرح خطوط رو روی کاغذ با اندازه گیری دقیق میکشیم یک ورق طلق رو روی این کاغذ با نوار چسب میچسبونیم ( این کاغذ از طلق جدا خواهد شد فقط برای تمیزی کار خطوط رو روی طلق نمیکشیم) طلق رو از کاغذ جدا میکنیم روی یک جعبه به تعداد خطوطی که داریم شیار ایجاد میکنیم ( البته این مرحله هم باید دقیق اندازه گیری بشه : به این ترتیب که نوارهای طلق بریده شده رو با همون فاصله ایی که قرار ضخامت شیار ها باشه روی جعبه میذاریم میتونیم با نوار چسب موقتی ثابتش کنیم و بعد از علامت زدن محل شیارهای جعبه طلق رو جدا کنیم و جعبه رو برش بزنیم ) من برای ضخیم تر شدن ورق طلق و همچنین راحت چسبیدن اون به جعبه ( البته از طلقی که برای رادیوگرافی هست استفاده کردم چون خیلی ضخیم هستن . داخل مایع سفید کننده لباس انداختم و شفاف شد ) یک طرف اون رو با نوار چسب کاغذی پوشوندم و دوباره طرح لبه ها رو روی نوار چسب بریدم . این طرف طلق که نوار چسب کاغذی داره زیر کار هست که قراره به جعبه بچسبه در آخر نوارهای طلق رو با چسب به جعبه چسبوندم و در مورد مهره ها مهره های سفید رنگی که استفاده کردم سر قطره چکان هست و اتصالشون هم با یک سیم روکش دار هست باید ضخامت این سیم رو با ضخامت شیارها تطابق بدید البته دوستان میتونن بنا به خلاقیت خودشون از دکمه یا مهره یا مروارید های رنگی استفاده کنن بنیامین عزیز در حال بازی و تقویت مهارتهای حرکتی با یک بازی ساده، کم هزینه و بسیار خلاقانه خانگی می باشد. شما هم می توانید یک مادر یا مربی خلاق برا پرورش مهارت ها و هوش کودک خود باشید. لطفا به این پست امتیاز دهید.

امتیاز کاربران: ۴٫۰۵ ( ۱۳ رای)
۰ bigtheme

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =