یکشنبه , اردیبهشت ۲ ۱۳۹۷
خانه / بازی ها / بازی منو نقاشی کن! برای خردسالان

بازی منو نقاشی کن! برای خردسالان

بازی منو نقاشی کن برای خردسالان یک بازی راحت و سریع است که کودک از آن لذت خواهد برد.  علاوه بر اینکه لحظات شادی را برای همه اعضای خانواده می تواند ایجاد کند شما می توانید با استفاده از این روش زیبا، اثر دست و پای فرزندانتان را در فواصل زمانی دلخواه بایگانی کرده و در سالهای بعد مقایسه نمایید.  کودک شما در سنین خردسالی نمی تواند نقاشی های کامل و مفهوم داشته باشد اما با این روش خلاقانه شما می توانید با جایگذاری قسمت های مختلف بدن به آموزش اعضا و اندامهای کودک پرداخته و از کودک بخواهید تا قسمتهای دیگر نقاشی را تکمیل نماید. به این صورت کودک شما تصویری از خود را با قسمتهای واقعی کپی شده از خودش ایجاد میکند.

در بازی منو نقاشی کن اجازه دهید کودک آزادانه نقاشی کند، با رنگ های دلخواه و با اندازه هایی تصور میکند. دخالت در نحوه کشیدن نقاشی و اصلاح کودک از بیان احساسات درونی و انچه در تصوراتش می گذرد جلوگیری می کند ، همچنین مانع بزرگی برای رشد خلاقیتش به شمار میرود. اگر میخواهید در این راه همراه وی بوده و آموزشی در کنار این نقاشی داشته باشید ، بهتر است با توضیحاتی نمایشی بر روی قسمتهای مختلف بدن خودتان یا کودک قبل از شروع کار از او بخواهید مثلا گردن و قسمت نیم تنه بالا ، دست ها و پا ها را رسم کند.

بازی منو نقاشی کن! برای خردسالان

حتی میتوانید این تصاویر را قاب کرده و بعنوان تابلوهای زیبا در اتاق کودک نصب کنید تا خلاقیت و هنر کودک تشویق شود.

روش کار

ابتدا بایستی با چاپ عکس کودک و چسباندن قسمت فوقانی بدن یعنی سر کودک روی یک کاغذ کار را شروع نمایید. می توانید از کودک بخواهید تا قسمتهای گردن، تنه و دست ها و پاها را به روش خودش نقاشی کند.

سپس دست و پاهای کودک را با رنگهای دلخواه آعشته کرده و روی کاغذ دیگری چاپ نمایید . اجازه دهید تا نقاشی ها خشک شوند، پس از خشک شدن کف دست و پا ها را برش زده و از کودک بخواهید در جای مناسب در نقاشی اول بچسباند.

نکته: نسبت به سن و توانایی کودک می توانید قسمتهای بیشتری از این کار را به او واگذار کرده یا خودتان همراهیش نمایید.

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 13 =