دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / آلبوم معرفی آثار کودکانه / بازی ماز در جاده پر پیج و خم بنیامین

بازی ماز در جاده پر پیج و خم بنیامین

بازی جذاب جاده مارپیچ بنیامین یکی از مهمترین بازیهایی که به عنوان یک ورزش ذهنی بسیار اهمیت دارد، مازها (جاده های پیچ در پیچ) هستند. این مارپیچ های پر پیچ وخم و جذاب و گاهی پرهیجان هنر حل مسئله را به کودک آموخته و او را وادار میکند برای رسیدن به هدف خود تلاش کند و اینکه گاهی برای رسیدن به پایان کار، باید راه های بسیاری را بیازماید و ثابت قدم باشد تا به هدف برسد.
پدر بنیامین سه ساله برایش یک راه مارپیچی عملی ساخته و او را با یک مازوی واقعی روبرو کرده است. تا به صورت عملی راه های گوناگون را بیازماید و از بن بست های بسیار دور بزند تا در پایان به هدف خود برسد.
تنها وسایل مورد نیاز تکه های کارتن و چسب است و البته قدری حوصله و خلاقیت.

توضیحات ارسالی:

بازی مسیر رو بگرد و راه خروجی رو پیدا کن . بنیامین سه ساله
مستطیل های مقوایی رو به سایزهای مختلف میبریم و کنار هر دو طرف رو شیار میدیم و در هم فرو میکنیم . مسیرهای بن بست و بازگشت و شروع دوباره ذهن کودک رو درگیر میکنه . بنیامین این بازی رو خیلی دوست داره و ازش خسته نمیشه . حتی من از قطعات خانه سازی در راه های بن بست استفاده میکنم که باید اونها رو هم جمع کنه . یعنی تمام مسیر ها رو طی کنه بعد خروجی رو پیدا کنه .

بازی ماز در جاده پر پیج و خم بنیامین

 برخلاف ماز ها که با بن بستها ذهن را به اشتباه میکشند میتوان از لابیرنت به عنوان یکی از مهمترین روشهاى ارتباط روحانى و دریافت ارامش براى کودکان و بزرگسالان استفاده نمود. مسیرهاى متنوع و بیشمار لابیرنت را میتوانید در فضاهای باز یا حتى در محیط اتاق ایجاد کرده و بازى ارام و شادى بخشی در کنار اعضاى خانواده داشته باشید. اگر امکان ایجاد مسر براى حرکت و راه رفتن بر انرا ندارید میتوانید مسیر ها را بر روى بالشتک هاى کوچک ترسیم کرده و تنها با حرکت انگشتان بروی مسیر با ارامش برسید، این روش براى کودکان بیش فعال و پر استرس روش بسیار مناسبى براى رسیدن به ارامش است. مطالب بیشتر را در مورد لابیرنت از اینجا مطالعه نمایید.

بازی جذاب جاده مارپیچ بنیامین یکی از مهمترین بازیهایی که به عنوان یک ورزش ذهنی بسیار اهمیت دارد، مازها (جاده های پیچ در پیچ) هستند. این مارپیچ های پر پیچ وخم و جذاب و گاهی پرهیجان هنر حل مسئله را به کودک آموخته و او را وادار میکند برای رسیدن به هدف خود تلاش کند و اینکه گاهی برای رسیدن به پایان کار، باید راه های بسیاری را بیازماید و ثابت قدم باشد تا به هدف برسد. پدر بنیامین سه ساله برایش یک راه مارپیچی عملی ساخته و او را با یک مازوی واقعی روبرو کرده است. تا به صورت عملی راه های گوناگون را بیازماید و از بن بست های بسیار دور بزند تا در پایان به هدف خود برسد. تنها وسایل مورد نیاز تکه های کارتن و چسب است و البته قدری حوصله و خلاقیت. توضیحات ارسالی: بازی مسیر رو بگرد و راه خروجی رو پیدا کن . بنیامین سه ساله مستطیل های مقوایی رو به سایزهای مختلف میبریم و کنار هر دو طرف رو شیار میدیم و در هم فرو میکنیم . مسیرهای بن بست و بازگشت و شروع دوباره ذهن کودک رو درگیر میکنه . بنیامین این بازی رو خیلی دوست داره و ازش خسته نمیشه . حتی من از قطعات خانه سازی در راه های بن بست استفاده میکنم که باید اونها رو هم جمع کنه . یعنی تمام مسیر ها رو طی کنه بعد خروجی رو پیدا کنه .  برخلاف ماز ها که با بن بستها ذهن را به اشتباه میکشند میتوان از لابیرنت به عنوان یکی از مهمترین روشهاى ارتباط روحانى و دریافت ارامش براى کودکان و بزرگسالان استفاده نمود. مسیرهاى متنوع و بیشمار لابیرنت را میتوانید در فضاهای باز یا حتى در محیط اتاق ایجاد کرده و بازى ارام و شادى بخشی در کنار اعضاى خانواده داشته باشید. اگر امکان ایجاد مسر براى حرکت و راه رفتن بر انرا ندارید میتوانید مسیر ها را بر روى بالشتک هاى کوچک ترسیم کرده و تنها با حرکت انگشتان بروی مسیر با ارامش برسید، این روش براى کودکان بیش فعال و پر استرس روش بسیار مناسبى براى رسیدن به ارامش است. مطالب بیشتر را در مورد لابیرنت از اینجا مطالعه نمایید.

امتیاز کاربران: ۳٫۶۱ ( ۲۵ رای)
۰ bigtheme

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − ده =