یکشنبه , اردیبهشت ۲ ۱۳۹۷
خانه / آلبوم معرفی آثار کودکانه / بازی ماز دست ساز آرین

بازی ماز دست ساز آرین

ماز، یکی از بازی های بسیار جالب و سودمند برای پرورش قدرت تفکر کودکانبرای یافتن بهترین و درست ترین راه حل است. به روش های گوناگونی می توان شرایط چنین بازی ای را فراهم نمود. مانند درست کردن یک مسیر با لگو یا تکه های کارتن برای عبور کودک و یافتن مسیری باز برای خروج، یا کشیدن یک مسیر تودرتو روی برگه کاغذ، تا کودک مسیریابی کند که این یکی از اولین تمریناتی است که می توان برای کودک ترتیب داد.

  1. بازی ماز دست ساز آرین

ابتدا روی کاغذ رنگی طرح مورد نظر رو کشیدم .روی مسیرها رو با چوب معاینه(آبسلانگ) که از وسط نصف کردم چسبوندم. دو تا نقطه شروع گذاشتم و یک پایان ، در واقع دو تا مسیر تا خط پایان داریم. بعد صفحه کار رو روی کارتن چسبوندم و بعد دور تا دور صفحه رو هم مقوا چسبوندم. البته برای سنین بالاتر میشه تو مسیر حفره ایجاد کرد تا تمرکز بیشتری بکنند و بازی سخت تر بشه.

بازی ماز دست ساز آرین

ماز، یکی از بازی های بسیار جالب و سودمند برای پرورش قدرت تفکر کودکانبرای یافتن بهترین و درست ترین راه حل است. به روش های گوناگونی می توان شرایط چنین بازی ای را فراهم نمود. مانند درست کردن یک مسیر با لگو یا تکه های کارتن برای عبور کودک و یافتن مسیری باز برای خروج، یا کشیدن یک مسیر تودرتو روی برگه کاغذ، تا کودک مسیریابی کند که این یکی از اولین تمریناتی است که می توان برای کودک ترتیب داد. ابتدا روی کاغذ رنگی طرح مورد نظر رو کشیدم .روی مسیرها رو با چوب معاینه(آبسلانگ) که از وسط نصف کردم چسبوندم. دو تا نقطه شروع گذاشتم و یک پایان ، در واقع دو تا مسیر تا خط پایان داریم. بعد صفحه کار رو روی کارتن چسبوندم و بعد دور تا دور صفحه رو هم مقوا چسبوندم. البته برای سنین بالاتر میشه تو مسیر حفره ایجاد کرد تا تمرکز بیشتری بکنند و بازی سخت تر بشه.

امتیاز کاربران: ۴٫۹ ( ۱ رای)
۰ bigtheme

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 1 =