دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / الفبا / بازی شناخت حروف با توپ شیر یا خط

بازی شناخت حروف با توپ شیر یا خط

من همواره به دنبال بازی هایی هستم که یک فعالیت حرکتی مناسب داشته باشد. اما شاید فک کنید که اموزش حروف الفبا انگلیسی یا فارسی فعالیتی است که تنها با نشتن پشت میز و بدون حرکت امکان پذیر است . اما ما میخواهیم به شما ایده ای را معرفی کنیم تا یک بازی پر جنب و جوش همراه اموزش حروف داشته باشید. بازی شناخت حروف با توپ شیر یا خط را امتحان کنید.

بازی شناخت حروف با توپ شیر یا خط

لوازم مورد نیاز:

بلور برف فمی

ماژیک برای نوشتن روی فم

گلوله کاغذی ( از توپ معمولی نباید استفاده کنید. در ادامه دلیل را خوهید دانست)

بازی شناخت حروف با توپ شیر یا خط

روش بازی:

از کودکتان بخواهید حروفی که تا کنون اموخته است را در وسط بلورهای برف بنویسید. برای حروف انگلیسی می توانید به دلخواه خود از حروف برزگ کوچک و یا هر دو استفاده کنید.

حال بلورهای برف را روی زمین به صورت پراکنده قرار دهید. سعی کنید فاصله آنها مناسب باشد تا توپ کاغذی همزمان روی دو بلور قرار نگیرد.

بازی شناخت حروف با توپ شیر یا خط

نوبت بازی است. توپ کاغذی را به سمت بلورهای برف پرتاب کنید. کودک شما نام هر حرف که توپ روی آن افتاده است می بایست ذکر کند و کلمه ای با آن بسازد. توپ کاغذی مناسب این بازی است چرا که سبک است و به دلیل شکل آن مسافت دوری پرتاب نمی شود و قل نمی خورد و البته نمی تواند اسیبی به وسایل منزل و با محل بازی کودکان وارد کند و پرتاب و نشانه روی آن ساده تر است.

می توانید جنبه های اضافی نیز به بازی بیافزایید به این ترتیب که یک حرف ویژه را نشانه بگیرید و با ان کلمات مختلف بسازید و سپس بازیکن بعد با آن کلمات جمله بسازد. و یا حتی بازی را پیچیده تر کرده و کلماتی بسازید که با حرف مورد نظر خاتمه یابد و …

بازی شناخت حروف با توپ شیر یا خط

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =