دوشنبه , اردیبهشت ۳ ۱۳۹۷
خانه / اموزش / الفبا / بازی ساخت کلمات با بلور برف

بازی ساخت کلمات با بلور برف

بازی ساخت کلمات با بلور برف، یک بازی با کلمات است که بسیار ساده است اما امکانات بازی بسیاری در اختیار شما قرار می دهد. این بازی را با کلمات انگلیسی و فارسی می توانید انجام دهید. نمونه تصاویر امروز با کلمات انگلیسی شامل حروف صدادار و بیصدا است.

بازی ساخت کلمات با بلور برف

چگونگی راه اندازی این بازی؟

یک بلور برفی که از فم درست کرده اید.

یک ماژیک برای نوشتن روی بلور برف

بازی ساخت کلمات با بلور برف

ابتدا کلمات هم قافیه ( کلمات با حروف پایانی یکسان) انتخاب کنید. در وسط بلور برف، حروف قافیه را نوشته و در بازوهای بلور برفی حروف اولی که کلات کامل را می سازد یادداشت کنید. با گذاشتن انگشت روی هر حرف باید کلمه ای که با آن ساخته می شود را کودک بیان کند و سپس کلمه را هجی نماید.بازی ساخت کلمات با بلور برف

 

به عنوان مثال برای بازی با حروف و کلمات فارسی می توانید از مجموعه ( تیز، میز، ریز، لیز، چیز، خیز، نیز) و یا ( در، پر، سر، تر، خر، کر، نر، شر) و ( روز، دوز، سوز، قوز، یوز) و موارد بسیار دیگری که خودتان می توانید حدس بزنید.

و برای بازی با کلمات انگلیسی مانند تصاویر می توانید از مجموعه ( cat, rat,mat, hat, sat) و یا … موارد دیگری که در تصاویر مشخص است استفاده کنید.

برای کودکان سالهای اول ابتدایی شما کلمات را بسازید و از انها بخواهید با دست گداشتن روی هر بازی بلور برف کلمه را همراه معنی آن بگویند . اما برای کودکان بزرگتر می توانید از آنها بخواهید تا کلمات بیشتری را به این مجموعه اضافه کنند.

بازی ساخت کلمات با بلور برف

همچنین ببینید

رنگ آمیزی بهاری

رنگ امیزی بهاری برای کودکان

رنگ آمیزی یکی از فعالیت های محبوب کودکان است و البته فعالیتی بسیار سودمند در ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =